Detta är resultaten från Piteå Summer Games 2017. Se de senaste resultaten från Piteå Summer Games 2018 här.

Senaste resultat

Piteå Summer Games 2017 börjar
Slut
30/6
1/7
2/7

Finals

  Matchnr Tid Spelplan Grupp Omgång Hemmalag Resultat  Bortalag   Live  
02005209 sö 02/07 15:30 sö 02/07 Sparbanken Nord 2 B11 Slutspel A Final FM Zalgirietis 1 0 - 1 BFA Vilnius      
02005210 sö 02/07 16:15 sö 02/07 Sparbanken Nord 2 B12 Slutspel A Final La Academia 2 6 - 1 IFK Österåker      
02000107 sö 02/07 15:00 sö 02/07 Björklunda 1 B13 Slutspel A Final Tegs SK 0 - 2 CA Intercups      
02002407 sö 02/07 15:00 sö 02/07 LF1 B14 Slutspel A Final CEF 18 Tucuman 2 2 - 0 FK Senja      
02002507 sö 02/07 15:00 sö 02/07 LF2 B15 Slutspel A Final Alta IF 3 - 0 Hunstad FK      
02002408 sö 02/07 16:00 sö 02/07 LF1 B16 Slutspel A Final FK Mjølner 5 - 4 P Hunstad FK      
02005310 sö 02/07 15:30 sö 02/07 Sparbanken Nord 3 G11 Slutspel A Final FK Mjølner 1 0 - 6 Pauldarrak FKT      
02005311 sö 02/07 16:15 sö 02/07 Sparbanken Nord 3 G12 Slutspel A Final Pauldarrak FKT 5 - 0 Pallokissat 2      
02000907 sö 02/07 15:00 sö 02/07 Björklunda 3 G13 Slutspel A Final Umedalens IF 0 - 2 Tromsø IL      
02000908 sö 02/07 16:00 sö 02/07 Björklunda 3 G14 Slutspel A Final Gammelgårdens IF 0 - 1 Storfors AIK      
02000108 sö 02/07 16:00 sö 02/07 Björklunda 1 G15 Slutspel A Final Varden FK 1 - 0 Pauldarrak FKT      
02002508 sö 02/07 16:00 sö 02/07 LF2 G16 Slutspel A Final Fløya IL 1 - 0 Vildbjerg SF      
  Matchnr Tid Spelplan Grupp Omgång Hemmalag Resultat  Bortalag   Live  
02005111 sö 02/07 16:15 sö 02/07 Sparbanken Nord 1 G11 Avslutningsmatcher 2 Avslutningsmatcher 2 Bureå IF 0 - 2 Morön BK 1      
02005411 sö 02/07 16:15 sö 02/07 Sparbanken Nord 4 G11 Avslutningsmatcher 2 Avslutningsmatcher 2 Larsmo Bollklubb 4 - 0 Sävar IK      
02000810 sö 02/07 15:30 sö 02/07 Björklunda 2 B11 Avslutningsmatcher 2 Avslutningsmatcher 2 Morön BK 1 3 - 0 Storfors AIK 2      
02001210 sö 02/07 15:30 sö 02/07 Gotis 1 B11 Avslutningsmatcher 2 Avslutningsmatcher 2 Kvaløya SK City 3 - 3 Älvsby IF      
02001310 sö 02/07 15:30 sö 02/07 Gotis 2 B11 Avslutningsmatcher 1 Avslutningsmatcher 1 Varden FK 5 - 0 Piteå IF FF 3      
02001410 sö 02/07 15:30 sö 02/07 Gotis 3 B11 Avslutningsmatcher 1 Avslutningsmatcher 1 Terjärv Ungdoms SK 2 - 1 IBFF 2      
02001710 sö 02/07 15:30 sö 02/07 Furunäset 1 B8 Grp 4 Jokkmokks SK Färdig Sunderby SK 2      
02001810 sö 02/07 15:30 sö 02/07 Furunäset 2 B8 Grp 4 IBFF 2 Färdig Alviks IK 1      
02001910 sö 02/07 15:30 sö 02/07 Furunäset 3 B8 Grp 4 Munksund-Skuthamns SK 2 Färdig FC Kurenpojat      
02002610 sö 02/07 15:30 sö 02/07 LF3 B12 Avslutningsmatcher 2 Avslutningsmatcher 2 FK Brage Trondenes 1 3 - 0 Robertsfors IK      
02002710 sö 02/07 15:30 sö 02/07 Nolia 1 B8 Grp 3 Terjärv Ungdoms SK 1 Färdig Älvsby IF 1      
02002810 sö 02/07 15:30 sö 02/07 Nolia 2 B8 Grp 5 Älvsby IF 2 Färdig Niva      
02002910 sö 02/07 15:30 sö 02/07 Nolia 3 B8 Grp 5 OLS Ruotsi Färdig Alviks IK 2      
02003010 sö 02/07 15:30 sö 02/07 Nolia 4 B8 Grp 5 Piteå IF FF 1 Färdig Sunderby SK 1      
02003610 sö 02/07 15:30 sö 02/07 Norrfjärden 3 G11 Avslutningsmatcher 2 Avslutningsmatcher 2 Morön BK 2 1 - 2 Fromhedens IF      
02003710 sö 02/07 15:30 sö 02/07 Norrfjärden 4 G11 Avslutningsmatcher 2 Avslutningsmatcher 2 Piteå IF FF 3 2 - 1 IBFF 1      
02004310 sö 02/07 15:30 sö 02/07 Nordlunda 1 B11 Avslutningsmatcher 2 Avslutningsmatcher 2 Sunderby SK 1 1 - 1 Öjeby IF      
02004610 sö 02/07 15:30 sö 02/07 Nordlunda 4 B11 Avslutningsmatcher 2 Avslutningsmatcher 2 Pedersöre FF Gul 3 - 0 Robertsfors IK      
02004708 sö 02/07 15:30 sö 02/07 Nordlunda 5 G11 Avslutningsmatcher 2 Avslutningsmatcher 2 Bergnäsets AIK 2 - 1 Sunderby SK      
02005110 sö 02/07 15:30 sö 02/07 Sparbanken Nord 1 B12 Slutspel A Bronsmatch FC Zvezda 1 0 - 5 Tervarit juniorit Musta 1      
02005410 sö 02/07 15:30 sö 02/07 Sparbanken Nord 4 G12 Slutspel A Bronsmatch Jyväskylän komeetat 8 - 0 Gimonäs Ume...Diamanterna      
02005510 sö 02/07 15:30 sö 02/07 Sparbanken Nord 5 B11 Avslutningsmatcher 2 Avslutningsmatcher 2 Stämningsgården IK 0 - 3 Storfors AIK 1      
02006310 sö 02/07 15:30 sö 02/07 Strömsborg 2 G11 Avslutningsmatcher 1 Avslutningsmatcher 1 Tornion Jalkapalloklubi 0 - 4 Tromsø IL      
02007309 sö 02/07 15:30 sö 02/07 Nolia 9 G11 Avslutningsmatcher 1 Avslutningsmatcher 1 IK Grand Bodø 1 4 - 2 Piteå IF FF 2      
02007510 sö 02/07 15:30 sö 02/07 Nolia 11 G12 Avslutningsmatcher 1 Avslutningsmatcher 1 Kågedalens AIF 1 - 1 Kiruna FF      
02007910 sö 02/07 15:30 sö 02/07 Strömbacka B11 Slutspel A Bronsmatch OLS North 0 - 4 IFK Österåker      
02008210 sö 02/07 15:30 sö 02/07 Svensbyn 4 G11 Avslutningsmatcher 2 Avslutningsmatcher 2 Luleå SK Blå 0 - 1 Kågedalens AIF      
02008310 sö 02/07 15:30 sö 02/07 Furunäset 5 G11 Avslutningsmatcher 2 Avslutningsmatcher 2 IFK Arvidsjaur DFK 1 - 2 Gimonäs Umeå IF Tomtebo      
02001507 sö 02/07 15:00 sö 02/07 Gotis 4 G15 Slutspel A Bronsmatch Sollentuna FK 3 - 0 Alta IF 2      
02001607 sö 02/07 15:00 sö 02/07 Gotis 5 G14 Slutspel A Bronsmatch Munksund-Skuthamns SK 6 - 5 P Bergnäsets AIK      
Sparbanken Nord Nordbergs Buss Piteå-Tidningen Värdefullt IQ Nolia Norrlands bil Intersport Umbro martin & servera Norrmejerier Piteortens Chark Leksands Bröd Max Polarbröd Resia Pite Havsbad Scandic SCA Renthall Smurfit Kappa Coop BDX Sporrong Piteå Näringsfastigheter AB GB Glace Gevalia Coca Cola Estrella NKV Newbody Swedish Lapland Sunpine Accidenstryckeriet NLL Live Stage Gallerian Piteå Hotell Kust