Detta är resultaten från Piteå Summer Games 2017. Se de senaste resultaten från Piteå Summer Games 2022 här.

Girls 11

Avslutningsmatcher 2

    Lag # V O F +/-    
Lagen är sorterade efter:
  1. Poäng
  2. Målskillnad
  3. Gjorda mål
  4. Poäng (inbördes möten)
  5. Lottning
1. TuPS 1 1 0 0 7 - 0 (7) 3
2. Larsmo Bollklubb 1 1 0 0 4 - 0 (4) 3
3. Öjebyn IF 2 1 1 0 0 4 - 0 (4) 3
4. Jokkmokks SK 1 1 0 0 2 - 0 (2) 3
5. Morön BK 1 1 1 0 0 2 - 0 (2) 3
6. Umeå Södra FF Gul 1 1 0 0 2 - 1 (1) 3
7. Gimonäs Umeå IF Tomtebo 1 1 0 0 2 - 1 (1) 3
8. Bergnäsets AIK 1 1 0 0 2 - 1 (1) 3
9. Piteå IF FF 3 1 1 0 0 2 - 1 (1) 3
10. Fromhedens IF 1 1 0 0 2 - 1 (1) 3
11. Kågedalens AIF 1 1 0 0 1 - 0 (1) 3
12. FC Norrsken 1 0 1 0 0 - 0 (0) 1
13. Munksund-Skuthamns SK 1 0 1 0 0 - 0 (0) 1
14. Gimonäs Umeå IF Carlshöjd Tigers 1 0 0 1 1 - 2 (-1) 0
15. Sunderby SK 1 0 0 1 1 - 2 (-1) 0
16. Morön BK 2 1 0 0 1 1 - 2 (-1) 0
17. IBFF 1 1 0 0 1 1 - 2 (-1) 0
18. IFK Arvidsjaur DFK 1 0 0 1 1 - 2 (-1) 0
19. Luleå SK Blå 1 0 0 1 0 - 1 (-1) 0
20. Bureå IF 1 0 0 1 0 - 2 (-2) 0
21. IBFF 2 1 0 0 1 0 - 2 (-2) 0
22. Sävar IK 1 0 0 1 0 - 4 (-4) 0
23. Öjebyn IF 1 1 0 0 1 0 - 4 (-4) 0
24. Piteå IF FF 1 1 0 0 1 0 - 7 (-7) 0
Några utav lagen i gruppen hamnar på samma plats, och lagen har därför inte gått vidare än.
V = Vunna, O = Oavgjorda, F = Förlorade,
# = Spelade matcher, +/- = Mål, P = Poäng



  Matchnr Tid Spelplan Omgång Hemmalag Resultat  Bortalag   Live  
02001303 sön 02/07 10:15 sön 02/07 Gotis 2 Avslutningsmatcher 2 TuPS 7 - 0 Piteå IF FF 1      
02004604 sön 02/07 11:00 sön 02/07 Nordlunda 4 Avslutningsmatcher 2 IBFF 2 0 - 2 Jokkmokks SK      
02008307 sön 02/07 13:15 sön 02/07 Furunäset 5 Avslutningsmatcher 2 Öjebyn IF 2 4 - 0 Öjebyn IF 1      
02008308 sön 02/07 14:00 sön 02/07 Furunäset 5 Avslutningsmatcher 2 FC Norrsken 0 - 0 Munksund-Skuthamns SK      
02007909 sön 02/07 14:45 sön 02/07 Strömbacka Avslutningsmatcher 2 Umeå Södra FF Gul 2 - 1 Gimonäs Ume...höjd Tigers      
02004708 sön 02/07 15:30 sön 02/07 Nordlunda 5 Avslutningsmatcher 2 Bergnäsets AIK 2 - 1 Sunderby SK      
02008310 sön 02/07 15:30 sön 02/07 Furunäset 5 Avslutningsmatcher 2 IFK Arvidsjaur DFK 1 - 2 Gimonäs Umeå IF Tomtebo      
02003610 sön 02/07 15:30 sön 02/07 Norrfjärden 3 Avslutningsmatcher 2 Morön BK 2 1 - 2 Fromhedens IF      
02003710 sön 02/07 15:30 sön 02/07 Norrfjärden 4 Avslutningsmatcher 2 Piteå IF FF 3 2 - 1 IBFF 1      
02008210 sön 02/07 15:30 sön 02/07 Svensbyn 4 Avslutningsmatcher 2 Luleå SK Blå 0 - 1 Kågedalens AIF      
02005411 sön 02/07 16:15 sön 02/07 Sparbanken Nord 4 Avslutningsmatcher 2 Larsmo Bollklubb 4 - 0 Sävar IK      
02005111 sön 02/07 16:15 sön 02/07 Sparbanken Nord 1 Avslutningsmatcher 2 Bureå IF 0 - 2 Morön BK 1