Detta är resultaten från Piteå Summer Games 2017. Se de senaste resultaten från Piteå Summer Games 2019 här.

Boys 14

Avslutningsmatcher 2

    Lag # V O F +/-    
Lagen är sorterade efter:
  1. Poäng
  2. Målskillnad
  3. Gjorda mål
  4. Poäng (inbördes möten)
  5. Lottning
1. Larsmo Bollklubb 1 1 0 0 11 - 0 (11) 3
2. Sävast AIF 1 1 0 0 9 - 0 (9) 3
3. Piteå IF FF 2 1 1 0 0 7 - 0 (7) 3
4. IFK Holmsund 1 1 0 0 4 - 0 (4) 3
5. IK Junkeren 1 1 0 0 4 - 1 (3) 3
6. KuPS JL Musta 1 1 0 0 4 - 1 (3) 3
7. Spöland Vännäs IF 1 1 0 0 3 - 0 (3) 3
8. Södra United 1 1 0 0 4 - 2 (2) 3
9. La Academia 1 1 0 0 2 - 0 (2) 3
10. Storfors AIK 1 1 0 0 2 - 0 (2) 3
11. Dønna IL 1 1 0 0 3 - 2 (1) 3
12. Bergnäsets AIK 1 1 0 0 3 - 2 (1) 3
13. IL Norild 1 1 0 0 2 - 1 (1) 3
14. Lira BK 1 1 0 0 2 - 1 (1) 3
15. IFK Luleå 1 1 0 0 1 - 0 (1) 3
16. Bardufoss OIF 1 0 1 0 2 - 2 (0) 1
17. IFK Arvidsjaur FK 1 0 1 0 2 - 2 (0) 1
18. KuPS JL Keltainen 1 0 0 1 2 - 3 (-1) 0
19. Notvikens IK 1 0 0 1 2 - 3 (-1) 0
20. TP-47 2 1 0 0 1 1 - 2 (-1) 0
21. Sørreisa IL 1 0 0 1 1 - 2 (-1) 0
22. Alta IF 1 0 0 1 0 - 1 (-1) 0
23. FK Bodø/Glimt 2 1 0 0 1 2 - 4 (-2) 0
24. Öjeby IF 1 0 0 1 0 - 2 (-2) 0
25. Piteå IF FF 1 1 0 0 1 0 - 2 (-2) 0
26. FC Norrsken 1 0 0 1 1 - 4 (-3) 0
27. SMIL Engavågen 1 0 0 1 1 - 4 (-3) 0
28. Luleå SK 1 1 0 0 1 0 - 3 (-3) 0
29. Harstad IL 1 0 0 1 0 - 4 (-4) 0
30. Tervarit juniorit Valkoinen 1 0 0 1 0 - 7 (-7) 0
31. Ørnes IL 1 0 0 1 0 - 9 (-9) 0
32. Stålbrott IL 1 0 0 1 0 - 11 (-11) 0
Några utav lagen i gruppen hamnar på samma plats, och lagen har därför inte gått vidare än.
V = Vunna, O = Oavgjorda, F = Förlorade,
# = Spelade matcher, +/- = Mål, P = Poäng



  Matchnr Tid Spelplan Omgång Hemmalag Resultat  Bortalag   Live  
02006500 sö 02/07 08:00 sö 02/07 Svensbyn 2 Avslutningsmatcher 2 Larsmo Bollklubb 11 - 0 Stålbrott IL      
02003500 sö 02/07 08:00 sö 02/07 Norrfjärden 2 Avslutningsmatcher 2 Piteå IF FF 2 7 - 0 Tervarit ju...t Valkoinen      
02006600 sö 02/07 08:00 sö 02/07 Svensbyn 3 Avslutningsmatcher 2 Södra United 4 - 2 FK Bodø/Glimt 2      
02006501 sö 02/07 09:00 sö 02/07 Svensbyn 2 Avslutningsmatcher 2 FC Norrsken 1 - 4 IK Junkeren      
02002001 sö 02/07 09:00 sö 02/07 Kyrkplan 2 Avslutningsmatcher 2 KuPS JL Keltainen 2 - 3 Dønna IL      
02003202 sö 02/07 10:00 sö 02/07 PiteEnergi 6 Avslutningsmatcher 2 Storfors AIK 2 - 0 Öjeby IF      
02003402 sö 02/07 10:00 sö 02/07 Norrfjärden 1 Avslutningsmatcher 2 Sävast AIF 9 - 0 Ørnes IL      
02006402 sö 02/07 10:00 sö 02/07 Svensbyn 1 Avslutningsmatcher 2 Sørreisa IL 1 - 2 Lira BK      
02001602 sö 02/07 10:00 sö 02/07 Gotis 5 Avslutningsmatcher 2 Alta IF 0 - 1 IFK Luleå      
02007704 sö 02/07 12:00 sö 02/07 IVAB Arena-Sjulnäs Avslutningsmatcher 2 Spöland Vännäs IF 3 - 0 Luleå SK 1      
02003403 sö 02/07 12:00 sö 02/07 Norrfjärden 1 Avslutningsmatcher 2 SMIL Engavågen 1 - 4 KuPS JL Musta      
02006504 sö 02/07 12:00 sö 02/07 Svensbyn 2 Avslutningsmatcher 2 Bergnäsets AIK 3 - 2 Notvikens IK      
02006405 sö 02/07 13:00 sö 02/07 Svensbyn 1 Avslutningsmatcher 2 Piteå IF FF 1 0 - 2 La Academia      
02001505 sö 02/07 13:00 sö 02/07 Gotis 4 Avslutningsmatcher 2 IFK Arvidsjaur FK 2 - 2 Bardufoss OIF      
02007706 sö 02/07 14:00 sö 02/07 IVAB Arena-Sjulnäs Avslutningsmatcher 2 IFK Holmsund 4 - 0 Harstad IL      
02003306 sö 02/07 14:00 sö 02/07 Nolia 7 Avslutningsmatcher 2 IL Norild 2 - 1 TP-47 2