Detta är resultaten från Piteå Summer Games 2017. Se de senaste resultaten från Piteå Summer Games 2019 här.

Boys 14

Avslutningsmatcher 1

    Lag # V O F +/-    
Lagen är sorterade efter:
  1. Poäng
  2. Målskillnad
  3. Gjorda mål
  4. Poäng (inbördes möten)
  5. Lottning
1. Korsträsk IK 1 1 0 0 3 - 0 (3) 3
2. Tervarit juniorit Punamusta 1 1 0 0 3 - 1 (2) 3
3. Sandåkerns SK 1 1 0 0 2 - 0 (2) 3
4. Sävar IK 1 1 0 0 2 - 0 (2) 3
5. Munksund-Skuthamns SK 1 1 0 0 2 - 0 (2) 3
6. Luleå SK 2 1 1 0 0 2 - 0 (2) 3
7. Gamlakarleby BK 1 1 0 0 2 - 1 (1) 3
8. IK Grand Bodø 1 1 0 0 2 - 1 (1) 3
9. Tegs SK 1 1 0 0 1 - 0 (1) 3
10. FC Irtysh 1 1 0 0 1 - 0 (1) 3
11. CEF 18 Tucuman 1 1 0 1 0 0 - 0 (0) 1
12. Gammelgårdens IF 1 0 1 0 0 - 0 (0) 1
13. Tromsø IL 1 1 0 0 1 1 - 2 (-1) 0
14. Norsjö IF 1 0 0 1 1 - 2 (-1) 0
15. Bodens BK 1 0 0 1 0 - 1 (-1) 0
16. Krokelvdalen IL 1 0 0 1 0 - 1 (-1) 0
17. Hif/Stein 1 0 0 1 1 - 3 (-2) 0
18. Varden FK 1 0 0 1 0 - 2 (-2) 0
19. Bossekop UL 1 0 0 1 0 - 2 (-2) 0
20. Tromsø IL 2 1 0 0 1 0 - 2 (-2) 0
21. Kiruna FF 1 0 0 1 0 - 2 (-2) 0
22. Sandnessjøen IL 1 0 0 1 0 - 3 (-3) 0
Några utav lagen i gruppen hamnar på samma plats, och lagen har därför inte gått vidare än.
V = Vunna, O = Oavgjorda, F = Förlorade,
# = Spelade matcher, +/- = Mål, P = Poäng



  Matchnr Tid Spelplan Omgång Hemmalag Resultat  Bortalag   Live  
02000102 sö 02/07 10:00 sö 02/07 Björklunda 1 Avslutningsmatcher 1 IK Grand Bodø 2 - 1 Norsjö IF      
02005002 sö 02/07 10:00 sö 02/07 SCA Avslutningsmatcher 1 Bossekop UL 0 - 2 Sandåkerns SK      
02002103 sö 02/07 11:00 sö 02/07 Kyrkplan 1 Avslutningsmatcher 1 Kiruna FF 0 - 2 Sävar IK      
02006802 sö 02/07 11:00 sö 02/07 Grobba, Öjebyn Avslutningsmatcher 1 Tromsø IL 2 0 - 2 Munksund-Skuthamns SK      
02006203 sö 02/07 11:00 sö 02/07 Strömsborg 1 Avslutningsmatcher 1 Sandnessjøen IL 0 - 3 W Korsträsk IK      
02003104 sö 02/07 12:00 sö 02/07 PiteEnergi 5 Avslutningsmatcher 1 Bodens BK 0 - 1 FC Irtysh      
02004904 sö 02/07 12:00 sö 02/07 Parken 1 Avslutningsmatcher 1 Krokelvdalen IL 0 - 1 Tegs SK      
02004504 sö 02/07 13:00 sö 02/07 Nordlunda 3 Avslutningsmatcher 1 Gamlakarleby BK 2 - 1 Tromsø IL 1      
02004905 sö 02/07 13:00 sö 02/07 Parken 1 Avslutningsmatcher 1 Varden FK 0 - 2 Luleå SK 2      
02004405 sö 02/07 13:00 sö 02/07 Nordlunda 2 Avslutningsmatcher 1 Hif/Stein 1 - 3 Tervarit ju...t Punamusta      
02007705 sö 02/07 13:00 sö 02/07 IVAB Arena-Sjulnäs Avslutningsmatcher 1 Gammelgårdens IF 0 - 0 CEF 18 Tucuman 1