Detta är resultaten från Piteå Summer Games 2017. Se de senaste resultaten från Piteå Summer Games 2019 här.

FC Kurenpojat

Spara till din kalender
  Matchnr Tid Spelplan Grupp Omgång Hemmalag Resultat  Bortalag   Live  
30004601 fr 30/06 08:45 fr 30/06 Nordlunda 4 B12 Grp 12 FC Kurenpojat 4 - 2 Tromsø IL Bjerkaker 1      
30002906 fr 30/06 12:30 fr 30/06 PiteEnergi 3 B8 Grp 4 FC Kurenpojat Färdig Sunderby SK 2      
30007306 fr 30/06 12:30 fr 30/06 Nolia 9 G10 Grp 1 Luleå SK Färdig FC Kurenpojat      
30001505 fr 30/06 13:00 fr 30/06 Gotis 4 B16 Grp 7 Bardu IL 1 - 0 FC Kurenpojat      
30000809 fr 30/06 14:45 fr 30/06 Björklunda 2 B12 Grp 12 IFK Kalix 1 - 6 FC Kurenpojat      
30004710 fr 30/06 15:30 fr 30/06 Nordlunda 5 B10 Grp 6 FC Kurenpojat Färdig Munksund-Skuthamns SK      
30003013 fr 30/06 17:45 fr 30/06 PiteEnergi 4 B8 Grp 4 FC Kurenpojat Färdig IBFF 2      
30007515 fr 30/06 19:15 fr 30/06 Nolia 11 G10 Grp 1 Oulu Nice Soccer Svart Färdig FC Kurenpojat      
30002512 fr 30/06 22:00 fr 30/06 LF2 B16 Grp 7 FC Kurenpojat 1 - 1 FK Mjølner      
01005501 lö 01/07 08:45 lö 01/07 Sparbanken Nord 5 B12 Grp 12 Skellefteå FF 2 - 3 FC Kurenpojat      
01004705 lö 01/07 11:45 lö 01/07 Nordlunda 5 G10 Grp 1 Älvsby IF Färdig FC Kurenpojat      
01001206 lö 01/07 12:30 lö 01/07 Gotis 1 B10 Grp 6 FC Kurenpojat Färdig Öjeby IF 2      
01003006 lö 01/07 12:30 lö 01/07 PiteEnergi 4 B8 Grp 4 Alviks IK 1 Färdig FC Kurenpojat      
01005705 lö 01/07 13:00 lö 01/07 Storfors 1-Svensk Fastighets B16 Grp 7 FC Kurenpojat 0 - 6 Sunderby SK      
01005511 lö 01/07 17:45 lö 01/07 Sparbanken Nord 5 B10 Grp 6 FC Kurenpojat Färdig Pedersöre FF      
01005212 lö 01/07 18:30 lö 01/07 Sparbanken Nord 2 B12 Slutspel A 1/16 Final FC Kurenpojat 3 - 1 IFK Luleå 2      
01004611 lö 01/07 20:00 lö 01/07 Nordlunda 4 G10 Grp 1 FC Kurenpojat Färdig IFK Luleå 2      
02007900 sö 02/07 08:00 sö 02/07 Strömbacka B12 Slutspel A 1/8 Final FK Bodø/Glimt G12-3 3 - 1 FC Kurenpojat      
02004701 sö 02/07 08:45 sö 02/07 Nordlunda 5 B10 Grp 6 Gällivare SK Färdig FC Kurenpojat      
02007402 sö 02/07 09:30 sö 02/07 Nolia 10 G10 Grp 1 FC Kurenpojat Färdig HauPa grön      
02002303 sö 02/07 10:15 sö 02/07 Furunäset 4 B8 Grp 4 Jokkmokks SK Färdig FC Kurenpojat      
02006003 sö 02/07 11:00 sö 02/07 Storfors 4-Prefabmästarna B16 Avslutningsmatcher 2 Avslutningsmatcher 2 Gammelstads IF 1 - 3 FC Kurenpojat      
02004704 sö 02/07 11:45 sö 02/07 Nordlunda 5 B10 Grp 6 Gammelstads IF 2 Färdig FC Kurenpojat      
02007408 sö 02/07 14:00 sö 02/07 Nolia 10 G10 Grp 1 FC Kurenpojat Färdig Piteå IF FF 2      
02001409 sö 02/07 14:45 sö 02/07 Gotis 3 B10 Grp 6 FC Santa Claus Juniorit 1 Färdig FC Kurenpojat      
02001910 sö 02/07 15:30 sö 02/07 Furunäset 3 B8 Grp 4 Munksund-Skuthamns SK 2 Färdig FC Kurenpojat