Detta är resultaten från Piteå Summer Games 2019. Se de senaste resultaten från Piteå Summer Games 2022 här.

Boys 14



Matcher

  Matchnr Tid Spelplan Omgång Hemmalag Resultat  Bortalag   Live  
29000107 lör 29/06 15:00 lör 29/06 Björklunda 1 11-11 1/16 Final Alta IF 2 5 - 4 Teg Södra Umeå IF    
29001507 lör 29/06 15:00 lör 29/06 Gotis 4 9-9 1/16 Final Kubikenborgs IF 1 - 2 FK Senja    
29001607 lör 29/06 15:00 lör 29/06 Gotis 5 11-11 1/16 Final FK Bodø/Glimt 1 14 - 0 Kajaanin Haka    
29004407 lör 29/06 15:00 lör 29/06 Nordlunda 2 11-11 1/16 Final BFA 1 2 - 0 RoPS/Santa YJ Valkoinen    
29004507 lör 29/06 15:00 lör 29/06 Nordlunda 3 11-11 1/16 Final Öjeby IF /IBFF 2 - 4 FK Fauske/Sprint    
29005707 lör 29/06 15:00 lör 29/06 Storfors 1-Svensk Fastighets 1/16 Final Tervarit Juniorit YJ2 2 - 0 Mosjøen IL 2    
29005807 lör 29/06 15:00 lör 29/06 Storfors 2a 1/16 Final Sunderby SK 0 - 3 IF Fløya    
29006207 lör 29/06 15:00 lör 29/06 Strömsborg 1 9-9 1/16 Final C.E.F 18 Tucuman 6 - 0 FK Brage Trondenes    
29007707 lör 29/06 15:00 lör 29/06 IVAB Arena-Sjulnäs 1/16 Final Niva FK 4 - 1 Mosjøen IL 1    
29008407 lör 29/06 15:00 lör 29/06 PiteEnergi 7 11-11 1/16 Final Stakkevollan IF 4 - 1 IFK Luleå Blå    
29008507 lör 29/06 15:00 lör 29/06 PiteEnergi 8 11-11 1/16 Final Tromsø IL 5 - 2 Sandnessjøen IL    
29009207 lör 29/06 15:00 lör 29/06 Parken 2 11-11 1/16 Final Intercups MX 3 - 0 Sandåkerns SK    
29003111 lör 29/06 20:00 lör 29/06 PiteEnergi 5 11-11 1/8 Final Innstrandens IL 4 - 1 Stakkevollan IF    
29003211 lör 29/06 20:00 lör 29/06 PiteEnergi 6 11-11 1/8 Final Tromsø IL 1 - 3 BFA 1    
29004410 lör 29/06 20:00 lör 29/06 Nordlunda 2 11-11 1/8 Final Bossekop UL 5 - 3 Tervarit Juniorit YJ2    
29004510 lör 29/06 20:00 lör 29/06 Nordlunda 3 11-11 1/8 Final IF Fløya 3 - 2 FK Senja    
29006210 lör 29/06 20:00 lör 29/06 Strömsborg 1 9-9 1/8 Final IFK Umeå 6 - 7 P FK Bodø/Glimt 1    
29007710 lör 29/06 20:00 lör 29/06 IVAB Arena-Sjulnäs 1/8 Final Intercups MX 3 - 2 Niva FK    
29008411 lör 29/06 20:00 lör 29/06 PiteEnergi 7 11-11 1/8 Final Tervarit Juniorit YJ 3 - 0 FK Fauske/Sprint    
29008511 lör 29/06 20:00 lör 29/06 PiteEnergi 8 11-11 1/8 Final Alta IF 2 1 - 8 C.E.F 18 Tucuman    
30004401 sön 30/06 09:00 sön 30/06 Nordlunda 2 11-11 1/4 Final Innstrandens IL 2 - 3 BFA 1    
30004501 sön 30/06 09:00 sön 30/06 Nordlunda 3 11-11 1/4 Final Tervarit Juniorit YJ 2 - 4 C.E.F 18 Tucuman    
30006201 sön 30/06 09:00 sön 30/06 Strömsborg 1 9-9 1/4 Final Bossekop UL 5 - 1 IF Fløya    
30007701 sön 30/06 09:00 sön 30/06 IVAB Arena-Sjulnäs 1/4 Final FK Bodø/Glimt 1 3 - 1 Intercups MX    
30003104 sön 30/06 12:00 sön 30/06 PiteEnergi 5 11-11 Semifinal BFA 1 0 - 2 C.E.F 18 Tucuman    
30003204 sön 30/06 12:00 sön 30/06 PiteEnergi 6 11-11 Semifinal Bossekop UL 10 - 9 P FK Bodø/Glimt 1    
30000907 sön 30/06 15:00 sön 30/06 Björklunda 3 11-11 Bronsmatch BFA 1 3 - 1 FK Bodø/Glimt 1    
30000108 sön 30/06 16:00 sön 30/06 Björklunda 1 11-11 Final C.E.F 18 Tucuman 5 - 0 Bossekop UL