Detta är resultaten från Piteå Summer Games 2018. Se de senaste resultaten från Piteå Summer Games 2019 här.

Boys 12

Avslutningsmatcher 2

    Lag # V O F +/-    
Lagen är sorterade efter:
  1. Poäng
  2. Målskillnad
  3. Gjorda mål
  4. Poäng (inbördes möten)
  5. Lottning
1. Håkvik IL 1 1 0 0 8 - 1 (7) 3
2. Storfors AIK Blå 1 1 0 0 7 - 1 (6) 3
3. Nordreisa IL 1 1 0 0 6 - 1 (5) 3
4. IK Grand Bodø 2 1 1 0 0 5 - 1 (4) 3
5. Tornion Jalkapalloklubi ry 1 1 0 0 5 - 1 (4) 3
6. Iskmo-Jungsund BK 1 1 0 0 4 - 0 (4) 3
7. Piteå IF FF 2 1 1 0 0 4 - 0 (4) 3
8. JFC Skonto 1 1 0 0 4 - 0 (4) 3
9. Gimonäs Umeå IF Blackhawks 1 1 0 0 4 - 1 (3) 3
10. Älvsby IF 1 1 0 0 4 - 1 (3) 3
11. Piteå IF FF 1 1 1 0 0 4 - 1 (3) 3
12. Tromsø IL Gyllenborg RED 1 1 0 0 3 - 0 (3) 3
13. Robertsfors IK Röd 1 1 0 0 3 - 0 (3) 3
14. Munksund/Skuthamns SK 1 1 0 0 3 - 0 (3) 3
15. Tromsø IL Gyllenborg White 1 1 0 0 4 - 2 (2) 3
16. Spkl Hardhaus 1 1 0 0 3 - 1 (2) 3
17. Tromsø IL Prestvannet 1 1 1 0 0 3 - 1 (2) 3
18. Pedersöre FF Gul 1 1 0 0 2 - 0 (2) 3
19. Pedersöre FF Röd 1 1 0 0 2 - 0 (2) 3
20. Indrefjord IL 1 1 0 0 2 - 1 (1) 3
21. Robertsfors IK Svart 1 1 0 0 1 - 0 (1) 3
22. Sandviks IK Svart 1 1 0 0 1 - 0 (1) 3
23. Storfors AIK Vit 1 1 0 0 1 - 0 (1) 3
24. IFK Kalix Vit 1 1 0 0 1 - 0 (1) 3
25. Sunderby SK Blå 1 1 0 0 1 - 0 (1) 3
26. Hedens IF 1 0 1 0 1 - 1 (0) 1
27. IFK Kalix Röd 1 0 1 0 1 - 1 (0) 1
28. FK Senja 1 0 1 0 0 - 0 (0) 1
29. JK Tammeka White 1 0 1 0 0 - 0 (0) 1
30. FK Luna 1 0 0 1 1 - 2 (-1) 0
31. Ersboda SK 1 0 0 1 0 - 1 (-1) 0
32. Nerskogen IL 1 0 0 1 0 - 1 (-1) 0
33. Umedalens IF Gul 1 0 0 1 0 - 1 (-1) 0
34. IFK Arvidsjaur Blå 1 0 0 1 0 - 1 (-1) 0
35. Liga Sporta Soliaris 1 0 0 1 0 - 1 (-1) 0
36. Tromsø IL Prestvannet 2 1 0 0 1 2 - 4 (-2) 0
37. Kaiskuru IL-IL Frea 1 0 0 1 1 - 3 (-2) 0
38. FK Varg 1 0 0 1 1 - 3 (-2) 0
39. Solf IK 1 0 0 1 0 - 2 (-2) 0
40. FC Tiikerit FC Tigers 1 0 0 1 0 - 2 (-2) 0
41. IF Kilkameratene 1 0 0 1 1 - 4 (-3) 0
42. Larsmo BK 1 0 0 1 1 - 4 (-3) 0
43. Södra United 1 0 0 1 1 - 4 (-3) 0
44. Medkila IL 1 0 0 1 0 - 3 (-3) 0
45. Søndre Meløy IL 1 0 0 1 0 - 3 (-3) 0
46. Moelvens FC 1 0 0 1 0 - 3 (-3) 0
47. Piteå IF FF 3 1 0 0 1 1 - 5 (-4) 0
48. IFK Umeå Blå 1 0 0 1 1 - 5 (-4) 0
49. Sortland IL 1 0 0 1 0 - 4 (-4) 0
50. Umedalens IF Svart 1 0 0 1 0 - 4 (-4) 0
51. Kolarin Kontio 1 0 0 1 1 - 6 (-5) 0
52. Gällivare SK 1 0 0 1 1 - 7 (-6) 0
53. Stämningsgården IK 2 0 0 2 1 - 12 (-11) 0
Några utav lagen i gruppen hamnar på samma plats, och lagen har därför inte gått vidare än.
V = Vunna, O = Oavgjorda, F = Förlorade,
# = Spelade matcher, +/- = Mål, P = Poäng



  Matchnr Tid Spelplan Omgång Hemmalag Resultat  Bortalag   Live  
01008301 sö 01/07 08:45 sö 01/07 Furunäset 5 Avslutningsmatcher 2 Ersboda SK 0 - 1 Sunderby SK Blå      
01008900 sö 01/07 08:45 sö 01/07 Grobba 1-Öjebyn Avslutningsmatcher 2 Stämningsgården IK 1 - 8 Håkvik IL      
01008302 sö 01/07 09:30 sö 01/07 Furunäset 5 Avslutningsmatcher 2 Indrefjord IL 2 - 1 FK Luna      
01000803 sö 01/07 10:15 sö 01/07 Björklunda 2 Avslutningsmatcher 2 Södra United 1 - 4 Piteå IF FF 1    
01008303 sö 01/07 10:15 sö 01/07 Furunäset 5 Avslutningsmatcher 2 Piteå IF FF 3 1 - 5 IK Grand Bodø 2      
01009103 sö 01/07 10:15 sö 01/07 Svensbyn 5 Avslutningsmatcher 2 Munksund/Skuthamns SK 3 - 0 W Søndre Meløy IL      
01009104 sö 01/07 11:00 sö 01/07 Svensbyn 5 Avslutningsmatcher 2 JFC Skonto 4 - 0 Umedalens IF Svart      
01001304 sö 01/07 11:00 sö 01/07 Gotis 2 Avslutningsmatcher 2 Storfors AIK Vit 1 - 0 Liga Sporta Soliaris      
01008304 sö 01/07 11:00 sö 01/07 Furunäset 5 Avslutningsmatcher 2 Robertsfors IK Svart 1 - 0 Nerskogen IL      
01005104 sö 01/07 11:00 sö 01/07 Sparbanken Nord 1 Avslutningsmatcher 2 Iskmo-Jungsund BK 4 - 0 Stämningsgården IK      
01008204 sö 01/07 11:00 sö 01/07 Svensbyn 4 Avslutningsmatcher 2 Sortland IL 0 - 4 Piteå IF FF 2      
01001404 sö 01/07 11:00 sö 01/07 Gotis 3 Avslutningsmatcher 2 Kaiskuru IL-IL Frea 1 - 3 Tromsø IL Prestvannet 1      
01009105 sö 01/07 11:45 sö 01/07 Svensbyn 5 Avslutningsmatcher 2 Larsmo BK 1 - 4 Älvsby IF      
01000805 sö 01/07 11:45 sö 01/07 Björklunda 2 Avslutningsmatcher 2 Storfors AIK Blå 7 - 1 Gällivare SK    
01008205 sö 01/07 11:45 sö 01/07 Svensbyn 4 Avslutningsmatcher 2 IF Kilkameratene 1 - 4 Gimonäs Ume... Blackhawks      
01001305 sö 01/07 11:45 sö 01/07 Gotis 2 Avslutningsmatcher 2 Moelvens FC 0 - 3 Tromsø IL Gyllenborg RED      
01009106 sö 01/07 12:30 sö 01/07 Svensbyn 5 Avslutningsmatcher 2 IFK Umeå Blå 1 - 5 Tornion Jal...lloklubi ry      
01008206 sö 01/07 12:30 sö 01/07 Svensbyn 4 Avslutningsmatcher 2 Sandviks IK Svart 1 - 0 IFK Arvidsjaur Blå      
01001307 sö 01/07 13:15 sö 01/07 Gotis 2 Avslutningsmatcher 2 JK Tammeka White 0 - 0 FK Senja      
01009107 sö 01/07 13:15 sö 01/07 Svensbyn 5 Avslutningsmatcher 2 Medkila IL 0 - 3 Robertsfors IK Röd      
01008207 sö 01/07 13:15 sö 01/07 Svensbyn 4 Avslutningsmatcher 2 Spkl Hardhaus 3 - 1 FK Varg      
01001406 sö 01/07 13:15 sö 01/07 Gotis 3 Avslutningsmatcher 2 Tromsø IL G...nborg White 4 - 2 Tromsø IL Prestvannet 2      
01001207 sö 01/07 13:15 sö 01/07 Gotis 1 Avslutningsmatcher 2 Pedersöre FF Röd 2 - 0 Solf IK      
01008307 sö 01/07 13:15 sö 01/07 Furunäset 5 Avslutningsmatcher 2 IFK Kalix Vit 1 - 0 Umedalens IF Gul      
01009108 sö 01/07 14:00 sö 01/07 Svensbyn 5 Avslutningsmatcher 2 Nordreisa IL 6 - 1 Kolarin Kontio      
01008308 sö 01/07 14:00 sö 01/07 Furunäset 5 Avslutningsmatcher 2 Pedersöre FF Gul 2 - 0 FC Tiikerit FC Tigers      
01008208 sö 01/07 14:00 sö 01/07 Svensbyn 4 Avslutningsmatcher 2 Hedens IF 1 - 1 IFK Kalix Röd      
Sparbanken Nord Nordbergs Buss Piteå-Tidningen Värdefullt IQ Nolia Norrlands bil Intersport Umbro martin & servera Norrmejerier Piteortens Chark Leksands Bröd Max Polarbröd Resia Pite Havsbad Scandic SCA Renthall Coop BDX Sporrong Piteå Näringsfastigheter AB GB Glace Gevalia Coca Cola Estrella NKV Newbody Swedish Lapland Sunpine Accidenstryckeriet NLL Live Stage Gallerian Piteå Piteå Stadshotell Wibax AB