Detta är resultaten från Piteå Summer Games 2018. Se de senaste resultaten från Piteå Summer Games 2019 här.

Boys 12

Avslutningsmatcher 1

    Lag # V O F +/-    
Lagen är sorterade efter:
  1. Poäng
  2. Målskillnad
  3. Gjorda mål
  4. Poäng (inbördes möten)
  5. Lottning
1. Öjeby IF ÖIF/IBFF Blå 2 2 0 0 4 - 2 (2) 6
2. Tromsø IL Fagereng 1 1 0 0 13 - 0 (13) 3
3. Mariehem SK Vit 1 1 0 0 6 - 0 (6) 3
4. IFK Luleå 2 1 1 0 0 5 - 0 (5) 3
5. Varden FK 1 1 0 0 5 - 1 (4) 3
6. IK Grand Bodø 1 1 1 0 0 4 - 1 (3) 3
7. Tromsdalen UIL 1 1 1 0 0 3 - 0 (3) 3
8. Sandviks IK Gul 1 1 0 0 5 - 3 (2) 3
9. FK Jonava 1 1 0 0 3 - 1 (2) 3
10. Mariehem SK Grön 1 1 0 0 2 - 1 (1) 3
11. Sundsvalls FF Röd 1 1 0 0 2 - 1 (1) 3
12. Kvaløya SK Vit 1 1 0 0 1 - 0 (1) 3
13. FK Mjølner 1 1 0 0 1 - 0 (1) 3
14. Reinen IL Vit 2 2 0 2 0 7 - 7 (0) 2
14. Reinen IL Vit 2 2 0 2 0 7 - 7 (0) 2
15. Hamna IL 1 0 1 0 4 - 4 (0) 1
16. Sunderby SK Gul 1 0 1 0 3 - 3 (0) 1
17. Kvaløya SK Röd 1 0 1 0 1 - 1 (0) 1
18. Storelva Allidrettslag 1 0 1 0 1 - 1 (0) 1
19. Intercups MX Blue 1 0 1 0 1 - 1 (0) 1
20. Morön BK 1 0 1 0 1 - 1 (0) 1
21. Terjärv Ungdoms SK 1 0 0 1 2 - 3 (-1) 0
22. Sundsvalls FF Blå 1 0 0 1 1 - 2 (-1) 0
23. Öjeby IF ÖIF/IBFF Vit 1 0 0 1 1 - 2 (-1) 0
24. IFK Umeå Vit 1 0 0 1 0 - 1 (-1) 0
25. Kiruna FF 1 0 0 1 0 - 1 (-1) 0
26. Gammelstads IF 1 0 0 1 0 - 1 (-1) 0
27. Bureå IF 1 0 0 1 3 - 5 (-2) 0
28. IFK Luleå 3 1 0 0 1 1 - 3 (-2) 0
29. IF Skarp 1 0 0 1 1 - 4 (-3) 0
30. IFK Arvidsjaur Mörkblå 1 0 0 1 0 - 3 (-3) 0
31. Modo FF 1 0 0 1 1 - 5 (-4) 0
32. Tromsdalen UIL 2 1 0 0 1 0 - 5 (-5) 0
33. Reinen IL Vit 1 1 0 0 1 0 - 6 (-6) 0
34. Hunstad FK 1 0 0 1 0 - 13 (-13) 0
Några utav lagen i gruppen hamnar på samma plats, och lagen har därför inte gått vidare än.
V = Vunna, O = Oavgjorda, F = Förlorade,
# = Spelade matcher, +/- = Mål, P = Poäng



  Matchnr Tid Spelplan Omgång Hemmalag Resultat  Bortalag   Live  
01009101 sö 01/07 08:45 sö 01/07 Svensbyn 5 Avslutningsmatcher 1 Intercups MX Blue 1 - 1 Storelva Allidrettslag      
01008201 sö 01/07 08:45 sö 01/07 Svensbyn 4 Avslutningsmatcher 1 Varden FK 5 - 1 Modo FF      
01004303 sö 01/07 10:15 sö 01/07 Nordlunda 1 Avslutningsmatcher 1 Öjeby IF ÖIF/IBFF Blå 1 - 0 IFK Umeå Vit      
01009000 sö 01/07 10:15 sö 01/07 Grobba 2 -Öjebyn Avslutningsmatcher 1 Mariehem SK Vit 6 - 0 Reinen IL Vit 1      
01002603 sö 01/07 10:15 sö 01/07 LF3 Avslutningsmatcher 1 FK Mjølner 1 - 0 Kiruna FF    
01008604 sö 01/07 11:00 sö 01/07 Nolia 9 Avslutningsmatcher 1 Tromsø IL Fagereng 13 - 0 Hunstad FK      
01007904 sö 01/07 11:00 sö 01/07 Strömbacka Avslutningsmatcher 1 Gammelstads IF 0 - 1 Kvaløya SK Vit      
01005404 sö 01/07 11:00 sö 01/07 Sparbanken Nord 4 Avslutningsmatcher 1 IK Grand Bodø 1 4 - 1 IF Skarp      
01001204 sö 01/07 11:00 sö 01/07 Gotis 1 Avslutningsmatcher 1 Tromsdalen UIL 2 0 - 5 IFK Luleå 2      
01005504 sö 01/07 11:00 sö 01/07 Sparbanken Nord 5 Avslutningsmatcher 1 Reinen IL Vit 2 4 - 4 Hamna IL      
01002605 sö 01/07 11:45 sö 01/07 LF3 Avslutningsmatcher 1 Sundsvalls FF Blå 1 - 2 Mariehem SK Grön    
01007905 sö 01/07 11:45 sö 01/07 Strömbacka Avslutningsmatcher 1 Tromsdalen UIL 1 3 - 0 IFK Arvidsjaur Mörkblå      
01001205 sö 01/07 11:45 sö 01/07 Gotis 1 Avslutningsmatcher 1 Sandviks IK Gul 5 - 3 Bureå IF      
01005505 sö 01/07 11:45 sö 01/07 Sparbanken Nord 5 Avslutningsmatcher 1 Morön BK 1 - 1 Kvaløya SK Röd      
01005405 sö 01/07 11:45 sö 01/07 Sparbanken Nord 4 Avslutningsmatcher 1 Öjeby IF ÖIF/IBFF Vit 1 - 2 Sundsvalls FF Röd      
01004305 sö 01/07 11:45 sö 01/07 Nordlunda 1 Avslutningsmatcher 1 FK Jonava 3 - 1 IFK Luleå 3      
01006306 sö 01/07 12:30 sö 01/07 Strömsborg 2 Avslutningsmatcher 1 Sunderby SK Gul 3 - 3 Reinen IL Vit 2      
01006307 sö 01/07 13:15 sö 01/07 Strömsborg 2 Avslutningsmatcher 1 Terjärv Ungdoms SK 2 - 3 Öjeby IF ÖIF/IBFF Blå      
Sparbanken Nord Nordbergs Buss Piteå-Tidningen Värdefullt IQ Nolia Norrlands bil Intersport Umbro martin & servera Norrmejerier Piteortens Chark Leksands Bröd Max Polarbröd Resia Pite Havsbad Scandic SCA Renthall Coop BDX Sporrong Piteå Näringsfastigheter AB GB Glace Gevalia Coca Cola Estrella NKV Newbody Swedish Lapland Sunpine Accidenstryckeriet NLL Live Stage Gallerian Piteå Piteå Stadshotell Wibax AB