Detta är resultaten från Piteå Summer Games 2018. Se de senaste resultaten från Piteå Summer Games 2019 här.

Boys 14

Avslutningsmatcher 2

    Lag # V O F +/-    
Lagen är sorterade efter:
  1. Poäng
  2. Målskillnad
  3. Gjorda mål
  4. Poäng (inbördes möten)
  5. Lottning
1. KuPS Challenge 1 1 0 0 5 - 0 (5) 3
2. Morön BK/Skellefteå FF 1 1 0 0 5 - 0 (5) 3
3. Alta IF 1 1 0 0 4 - 0 (4) 3
4. IF Skarp 1 1 0 0 4 - 1 (3) 3
5. Bardufoss OIF 1 1 0 0 3 - 0 (3) 3
6. Tegs SK 1 1 0 0 3 - 0 (3) 3
7. Stakkevollan IF 1 1 0 0 4 - 2 (2) 3
8. IF Kilkameratene 1 1 0 0 3 - 1 (2) 3
9. La Academia 1 1 0 0 2 - 0 (2) 3
10. Hedens IF 1 1 0 0 2 - 0 (2) 3
11. Öjeby IF/IBFF 1 1 0 0 4 - 3 (1) 3
12. FC Norrsken 1 1 0 0 1 - 0 (1) 3
13. TP-47 2 1 0 1 2 - 3 (-1) 3
14. Alviks IK 1 0 1 0 2 - 2 (0) 1
15. Södra United 1 0 1 0 2 - 2 (0) 1
16. IK Grand Bodø 1 0 1 0 1 - 1 (0) 1
17. Piteå IF FF/Munksund Skuthamns SK Röd 1 0 1 0 1 - 1 (0) 1
18. Essvik AIF 1 0 0 1 3 - 4 (-1) 0
19. AC Kajaani 1 0 0 1 0 - 1 (-1) 0
20. Kaiskuru IL 1 0 0 1 2 - 4 (-2) 0
21. Älvsby IF 1 0 0 1 1 - 3 (-2) 0
22. IK Junkeren Vit 1 0 0 1 0 - 2 (-2) 0
23. FC Kurenpojat 1 0 0 1 0 - 2 (-2) 0
24. Luleå SK 1 0 0 1 0 - 2 (-2) 0
25. Hunstad FK 1 0 0 1 1 - 4 (-3) 0
26. Gammelgårdens IF 1 0 0 1 0 - 3 (-3) 0
27. FK Senja 1 0 0 1 0 - 4 (-4) 0
28. Hif/Stein 1 0 0 1 0 - 5 (-5) 0
29. Gratangen IL 1 0 0 1 0 - 5 (-5) 0
Några utav lagen i gruppen hamnar på samma plats, och lagen har därför inte gått vidare än.
V = Vunna, O = Oavgjorda, F = Förlorade,
# = Spelade matcher, +/- = Mål, P = Poäng



  Matchnr Tid Spelplan Omgång Hemmalag Resultat  Bortalag   Live  
01001501 sö 01/07 09:00 sö 01/07 Gotis 4 Avslutningsmatcher 2 TP-47 0 - 3 Tegs SK      
01000902 sö 01/07 10:00 sö 01/07 Björklunda 3 Avslutningsmatcher 2 Gratangen IL 0 - 5 Morön BK/Skellefteå FF    
01001502 sö 01/07 10:00 sö 01/07 Gotis 4 Avslutningsmatcher 2 Essvik AIF 3 - 4 Öjeby IF/IBFF      
01004502 sö 01/07 10:00 sö 01/07 Nordlunda 3 Avslutningsmatcher 2 Älvsby IF 1 - 3 IF Kilkameratene      
01001602 sö 01/07 10:00 sö 01/07 Gotis 5 Avslutningsmatcher 2 FC Norrsken 1 - 0 AC Kajaani      
01001604 sö 01/07 12:00 sö 01/07 Gotis 5 Avslutningsmatcher 2 IF Skarp 4 - 1 Hunstad FK      
01000904 sö 01/07 12:00 sö 01/07 Björklunda 3 Avslutningsmatcher 2 IK Junkeren Vit 0 - 2 La Academia    
01002105 sö 01/07 13:00 sö 01/07 Kyrkplan 1 Avslutningsmatcher 2 FC Kurenpojat 0 - 2 Hedens IF      
01001504 sö 01/07 13:00 sö 01/07 Gotis 4 Avslutningsmatcher 2 Alviks IK 2 - 2 Södra United      
01002005 sö 01/07 13:00 sö 01/07 Kyrkplan 2 Avslutningsmatcher 2 Luleå SK 0 - 2 TP-47      
01001605 sö 01/07 13:00 sö 01/07 Gotis 5 Avslutningsmatcher 2 Hif/Stein 0 - 5 KuPS Challenge      
01001505 sö 01/07 14:00 sö 01/07 Gotis 4 Avslutningsmatcher 2 Piteå IF FF...amns SK Röd 1 - 1 IK Grand Bodø      
01001606 sö 01/07 14:00 sö 01/07 Gotis 5 Avslutningsmatcher 2 Stakkevollan IF 4 - 2 Kaiskuru IL      
01001607 sö 01/07 15:00 sö 01/07 Gotis 5 Avslutningsmatcher 2 Gammelgårdens IF 0 - 3 Bardufoss OIF      
01001506 sö 01/07 15:00 sö 01/07 Gotis 4 Avslutningsmatcher 2 FK Senja 0 - 4 Alta IF      
Sparbanken Nord Nordbergs Buss Piteå-Tidningen Värdefullt IQ Nolia Norrlands bil Intersport Umbro martin & servera Norrmejerier Piteortens Chark Leksands Bröd Max Polarbröd Resia Pite Havsbad Scandic SCA Renthall Coop BDX Sporrong Piteå Näringsfastigheter AB GB Glace Gevalia Coca Cola Estrella NKV Newbody Swedish Lapland Sunpine Accidenstryckeriet NLL Live Stage Gallerian Piteå Piteå Stadshotell Wibax AB