Detta är resultaten från Piteå Summer Games 2018. Se de senaste resultaten från Piteå Summer Games 2022 här.

Statistik

Matchstatistik

Matcher/Stadie


Matcher/Dag

Matcher/Klass

Lite siffror

Antal matcher 1980
Färdigspelade 1980
Kvar att spela 0
Walk over (WO) 2
Efter straffläggning 41
Hemmavinster 901
Bortavinster 839
Oavgjorda 240

Top 20 matcher med flest mål

  Tid Spelplan Grupp Hemmalag Resultat  Bortalag   Live  
sön 01/07 08:00 sön 01/07 LF1 11-11 B15 Slutspel A Luleå SK 10 - 9 P Sortland IL    
fre 29/06 13:15 fre 29/06 Furunäset 4 B8 Grp 6 Älvsby IF Svart 2 - 15 Storfors AIK Röd      
lör 30/06 08:00 lör 30/06 Nordlunda 4 B12 Grp 23 JK Tammeka Blue 16 - 0 Södra United      
lör 30/06 14:45 lör 30/06 Furunäset 3 B9 Grp 8 Rosvik IK Rik 0 - 16 JK Tammeka White      
fre 29/06 12:30 fre 29/06 PiteEnergi 3 B8 Grp 5 IFK Arvidsjaur FK Messi 2 - 13 FC Kurenpojat      
sön 01/07 14:45 sön 01/07 Strömsborg 2 9-9 B11 Runda 2 grupp 16 HauPa Green 13 - 2 SK Storm      
lör 30/06 08:45 lör 30/06 Furunäset 4 B9 Grp 2 Luleå SK Blå 11 - 4 Piteå IF FF Blå      
fre 29/06 17:45 fre 29/06 PiteEnergi 2 B8 Grp 1 Gällivare SK Björnarna 8 - 6 Alviks IK Vit      
lör 30/06 19:15 lör 30/06 PiteEnergi 2 B8 Grp 4 Niva FK 14 - 0 Norrfjärdens IF      
lör 30/06 11:45 lör 30/06 Furunäset 1 B8 Grp 2 IFK Arvidsjaur FK Zlatan 0 - 14 Kolarin Kontio      
fre 29/06 10:15 fre 29/06 Sparbanken Nord 3 B11 Grp 15 JK Tammeka Blue 14 - 0 Norrfjärdens IF Svart      
lör 30/06 11:45 lör 30/06 PiteEnergi 9 G11 Grp 5 Innervik SK 0 - 14 AIK FF      
sön 01/07 15:30 sön 01/07 Strömsborg 2 9-9 B11 Runda 2 grupp 8 Hägglunds IOFK 13 - 0 Ajax Sarkkiranta Blue      
lör 30/06 12:00 lör 30/06 Storfors 1-Svensk Fastighets B13 Grp 14 JFC Skonto 13 - 0 HauPa Valkoinen    
fre 29/06 18:30 fre 29/06 PiteEnergi 9 B10 Grp 7 Munksund/Skuthamns SK 0 - 13 Niva FK      
sön 01/07 11:45 sön 01/07 PiteEnergi 3 B9 Grp 3 FK Azuolas Kaunas 13 - 0 Lira BK Vit      
lör 30/06 19:00 lör 30/06 Parken 1 B15 Slutspel A Sortland IL 7 - 6 P Hamna IL      
sön 01/07 11:00 sön 01/07 PiteEnergi 9 B12 Avslutningsmatcher 1 Tromsø IL Fagereng 13 - 0 Hunstad FK      
fre 29/06 11:00 fre 29/06 Furunäset 2 B8 Grp 3 Rosvik IK Grön 10 - 3 Luleå SK Vit      
lör 30/06 19:15 lör 30/06 PiteEnergi 10 B12 Slutspel A FK Mjølner 6 - 7 P Alviks IK