Dette er resultatet fra Piteå Summer Games 2018. Se de seneste resultater fra Piteå Summer Games 2022 her.

Boys 14

Avslutningsmatcher 2

    Hold # V U T +/-   P  
The teams are ordered by:
  1. Points
  2. Goal difference
  3. Scored goals
  4. Points (head-to-head)
  5. By lottery
1. KuPS Challenge 1 1 0 0 5 - 0 (5) 3
2. Morön BK/Skellefteå FF 1 1 0 0 5 - 0 (5) 3
3. Alta IF 1 1 0 0 4 - 0 (4) 3
4. IF Skarp 1 1 0 0 4 - 1 (3) 3
5. Bardufoss OIF 1 1 0 0 3 - 0 (3) 3
6. Tegs SK 1 1 0 0 3 - 0 (3) 3
7. Stakkevollan IF 1 1 0 0 4 - 2 (2) 3
8. IF Kilkameratene 1 1 0 0 3 - 1 (2) 3
9. La Academia 1 1 0 0 2 - 0 (2) 3
10. Hedens IF 1 1 0 0 2 - 0 (2) 3
11. Öjeby IF/IBFF 1 1 0 0 4 - 3 (1) 3
12. FC Norrsken 1 1 0 0 1 - 0 (1) 3
13. TP-47 2 1 0 1 2 - 3 (-1) 3
14. Alviks IK 1 0 1 0 2 - 2 (0) 1
15. Södra United 1 0 1 0 2 - 2 (0) 1
16. IK Grand Bodø 1 0 1 0 1 - 1 (0) 1
17. Piteå IF FF/Munksund Skuthamns SK Röd 1 0 1 0 1 - 1 (0) 1
18. Essvik AIF 1 0 0 1 3 - 4 (-1) 0
19. AC Kajaani 1 0 0 1 0 - 1 (-1) 0
20. Kaiskuru IL 1 0 0 1 2 - 4 (-2) 0
21. Älvsby IF 1 0 0 1 1 - 3 (-2) 0
22. IK Junkeren Vit 1 0 0 1 0 - 2 (-2) 0
23. FC Kurenpojat 1 0 0 1 0 - 2 (-2) 0
24. Luleå SK 1 0 0 1 0 - 2 (-2) 0
25. Hunstad FK 1 0 0 1 1 - 4 (-3) 0
26. Gammelgårdens IF 1 0 0 1 0 - 3 (-3) 0
27. FK Senja 1 0 0 1 0 - 4 (-4) 0
28. Hif/Stein 1 0 0 1 0 - 5 (-5) 0
29. Gratangen IL 1 0 0 1 0 - 5 (-5) 0
The teams of this group have not moved to the next stage yet as some of the them end up on the same position with the current results
V = Vundne, U = Uafgjorte, T = Tabte,
# = Spillede kampe, +/- = Mål, P = Point



  Kampnr Tid Bane Runde Hjemmehold Resultat  Udehold   Live  
01001501 søn. 01/07 09:00 søn. 01/07 Gotis 4 9-9 Avslutningsmatcher 2 TP-47 0 - 3 Tegs SK      
01001502 søn. 01/07 10:00 søn. 01/07 Gotis 4 9-9 Avslutningsmatcher 2 Essvik AIF 3 - 4 Öjeby IF/IBFF      
01001602 søn. 01/07 10:00 søn. 01/07 Gotis 5 11-11 Avslutningsmatcher 2 FC Norrsken 1 - 0 AC Kajaani      
01000902 søn. 01/07 10:00 søn. 01/07 Björklunda 3 11-11 Avslutningsmatcher 2 Gratangen IL 0 - 5 Morön BK/Skellefteå FF    
01004502 søn. 01/07 10:00 søn. 01/07 Nordlunda 3 11-11 Avslutningsmatcher 2 Älvsby IF 1 - 3 IF Kilkameratene      
01000904 søn. 01/07 12:00 søn. 01/07 Björklunda 3 11-11 Avslutningsmatcher 2 IK Junkeren Vit 0 - 2 La Academia    
01001604 søn. 01/07 12:00 søn. 01/07 Gotis 5 11-11 Avslutningsmatcher 2 IF Skarp 4 - 1 Hunstad FK      
01001504 søn. 01/07 13:00 søn. 01/07 Gotis 4 9-9 Avslutningsmatcher 2 Alviks IK 2 - 2 Södra United      
01001605 søn. 01/07 13:00 søn. 01/07 Gotis 5 11-11 Avslutningsmatcher 2 Hif/Stein 0 - 5 KuPS Challenge      
01002105 søn. 01/07 13:00 søn. 01/07 Kyrkplan 1 Avslutningsmatcher 2 FC Kurenpojat 0 - 2 Hedens IF      
01002005 søn. 01/07 13:00 søn. 01/07 Kyrkplan 2 Avslutningsmatcher 2 Luleå SK 0 - 2 TP-47      
01001505 søn. 01/07 14:00 søn. 01/07 Gotis 4 9-9 Avslutningsmatcher 2 Piteå IF FF...amns SK Röd 1 - 1 IK Grand Bodø      
01001606 søn. 01/07 14:00 søn. 01/07 Gotis 5 11-11 Avslutningsmatcher 2 Stakkevollan IF 4 - 2 Kaiskuru IL      
01001607 søn. 01/07 15:00 søn. 01/07 Gotis 5 11-11 Avslutningsmatcher 2 Gammelgårdens IF 0 - 3 Bardufoss OIF      
01001506 søn. 01/07 15:00 søn. 01/07 Gotis 4 9-9 Avslutningsmatcher 2 FK Senja 0 - 4 Alta IF