Detta är resultaten från Piteå Summer Games 2017. Se de senaste resultaten från Piteå Summer Games 2018 här.

Boys 13



Matcher

  Matchnr Tid Spelplan Omgång Hemmalag Resultat  Bortalag   Live  
01000106 lö 01/07 14:00 lö 01/07 Björklunda 1 1/16 Final FK Bodø/Glimt 7 - 0 Terjärv Ungdoms SK      
01000906 lö 01/07 14:00 lö 01/07 Björklunda 3 1/16 Final Robertsfors IK 3 - 0 Gratangen IL      
01002406 lö 01/07 14:00 lö 01/07 LF1 1/16 Final IFK Luleå 2 - 3 BFA Vilnius      
01004406 lö 01/07 14:00 lö 01/07 Nordlunda 2 1/16 Final Piteå IF FF 2 0 - 1 Bureå IF      
01004506 lö 01/07 14:00 lö 01/07 Nordlunda 3 1/16 Final Vasastan BK 5 - 4 P Sunnanå SK      
01004906 lö 01/07 14:00 lö 01/07 Parken 1/16 Final Tegs SK 2 - 0 Hif/Stein      
01005706 lö 01/07 14:00 lö 01/07 Storfors 1-Svensk Fastighets 1/16 Final Innstrandens IL 3 - 0 FK Brage Trondenes      
01005806 lö 01/07 14:00 lö 01/07 Storfors 2-Prefabmästarna 1/16 Final CA Intercups 5 - 2 Gällivare SK      
01005906 lö 01/07 14:00 lö 01/07 Storfors 3 1/16 Final Kiruna FF 4 - 0 Kvaløya SK 2      
01006006 lö 01/07 14:00 lö 01/07 Storfors 4 1/16 Final TP-47 Vit 3 - 1 FK Mjølner 1      
01006205 lö 01/07 14:00 lö 01/07 Strömsborg 1 1/16 Final Sortland IL 3 - 1 Morön BK / Skellefteå FF      
01007705 lö 01/07 14:00 lö 01/07 IVAB Arena-Sjulnäs 1/16 Final FK Senja 0 - 1 Sunderby SK/Rutviks SK      
01005707 lö 01/07 15:00 lö 01/07 Storfors 1-Svensk Fastighets 1/16 Final Hedens IF 2 - 3 Ajax-Sarkkiranta      
01005807 lö 01/07 15:00 lö 01/07 Storfors 2-Prefabmästarna 1/16 Final Sandåkerns SK 2 - 0 AC Kajaani      
01000109 lö 01/07 19:00 lö 01/07 Björklunda 1 1/8 Final Innstrandens IL 0 - 4 CA Intercups      
01000908 lö 01/07 19:00 lö 01/07 Björklunda 3 1/8 Final Kiruna FF 0 - 2 TP-47 Vit      
01002006 lö 01/07 19:00 lö 01/07 Kyrkplan 2 1/8 Final Vasastan BK 5 - 2 Sortland IL      
01002106 lö 01/07 19:00 lö 01/07 Kyrkplan 1 1/8 Final FK Mjølner 2 5 - 1 Bureå IF      
01002411 lö 01/07 19:00 lö 01/07 LF1 1/8 Final Sunderby SK/Rutviks SK 0 - 3 BFA Vilnius      
01002511 lö 01/07 19:00 lö 01/07 LF2 1/8 Final Ajax-Sarkkiranta 0 - 2 Tegs SK      
01004907 lö 01/07 19:00 lö 01/07 Parken 1/8 Final Kabelvåg IL 0 - 2 Sandåkerns SK      
01005006 lö 01/07 19:00 lö 01/07 SCA 1/8 Final Robertsfors IK 2 - 3 FK Bodø/Glimt      
02004900 sö 02/07 08:00 sö 02/07 Parken 1/4 Final FK Mjølner 2 3 - 1 Vasastan BK      
02005000 sö 02/07 08:00 sö 02/07 SCA 1/4 Final BFA Vilnius 0 - 3 Tegs SK      
02006000 sö 02/07 08:00 sö 02/07 Storfors 4 1/4 Final Sandåkerns SK 3 - 1 FK Bodø/Glimt      
02006100 sö 02/07 08:00 sö 02/07 Storfors 5-ICA Supermarket 1/4 Final CA Intercups 3 - 0 TP-47 Vit      
02000103 sö 02/07 11:00 sö 02/07 Björklunda 1 Semifinal FK Mjølner 2 0 - 1 Tegs SK      
02000903 sö 02/07 11:00 sö 02/07 Björklunda 3 Semifinal Sandåkerns SK 0 - 3 CA Intercups      
02000906 sö 02/07 14:00 sö 02/07 Björklunda 3 Bronsmatch FK Mjølner 2 4 - 1 Sandåkerns SK      
02000107 sö 02/07 15:00 sö 02/07 Björklunda 1 Final Tegs SK 0 - 2 CA Intercups      
Sparbanken Nord Nordbergs Buss Piteå-Tidningen Värdefullt IQ Nolia Müllers Bil SJ Intersport Umbro martin & servera Piteå Presenterar Norrmejerier Piteortens Chark Leksands Bröd Max Polarbröd Resia Pite Havsbad Scandic SCA Renthall Smurfit Kappa Coop BDX Sporrong Piteå Näringsfastigheter AB GB Glace Gevalia Coca Cola Estrella NKV Newbody Swedish Lapland Sunpine Accidenstryckeriet NLL Live Stage Gallerian Piteå Hotell Kust Max Gallerian Piteå