Detta är resultaten från Piteå Summer Games 2017. Se de senaste resultaten från Piteå Summer Games 2019 här.

Boys 13

Avslutningsmatcher 1

    Lag # V O F +/-    
Lagen är sorterade efter:
  1. Poäng
  2. Målskillnad
  3. Gjorda mål
  4. Poäng (inbördes möten)
  5. Lottning
1. Robertsfors IK 1 1 0 0 6 - 1 (5) 3
2. Kabelvåg IL 1 1 0 0 4 - 0 (4) 3
3. Hif/Stein 1 1 0 0 4 - 2 (2) 3
4. FK Mjølner 1 1 1 0 0 2 - 0 (2) 3
5. Sortland IL 1 1 0 0 2 - 0 (2) 3
6. Sunnanå SK 1 1 0 0 2 - 0 (2) 3
7. Terjärv Ungdoms SK 1 1 0 0 2 - 1 (1) 3
8. Innstrandens IL 1 1 0 0 2 - 1 (1) 3
9. IFK Luleå 1 1 0 0 2 - 1 (1) 3
10. Hedens IF 1 1 0 0 1 - 0 (1) 3
11. AC Kajaani 1 0 1 0 2 - 2 (0) 1
12. FK Senja 1 0 1 0 2 - 2 (0) 1
13. FK Brage Trondenes 1 0 0 1 1 - 2 (-1) 0
14. Sunderby SK/Rutviks SK 1 0 0 1 1 - 2 (-1) 0
15. Gällivare SK 1 0 0 1 1 - 2 (-1) 0
16. Piteå IF FF 2 1 0 0 1 0 - 1 (-1) 0
17. Gratangen IL 1 0 0 1 2 - 4 (-2) 0
18. Kvaløya SK 2 1 0 0 1 0 - 2 (-2) 0
19. Kiruna FF 1 0 0 1 0 - 2 (-2) 0
20. Morön BK / Skellefteå FF 1 0 0 1 0 - 2 (-2) 0
21. Bureå IF 1 0 0 1 0 - 4 (-4) 0
22. Ajax-Sarkkiranta 1 0 0 1 1 - 6 (-5) 0
Några utav lagen i gruppen hamnar på samma plats, och lagen har därför inte gått vidare än.
V = Vunna, O = Oavgjorda, F = Förlorade,
# = Spelade matcher, +/- = Mål, P = Poäng



  Matchnr Tid Spelplan Omgång Hemmalag Resultat  Bortalag   Live  
02004901 sö 02/07 09:00 sö 02/07 Parken 1 Avslutningsmatcher 1 Bureå IF 0 - 4 Kabelvåg IL      
02006800 sö 02/07 09:00 sö 02/07 Grobba, Öjebyn Avslutningsmatcher 1 Sunderby SK/Rutviks SK 1 - 2 Innstrandens IL      
02006201 sö 02/07 09:00 sö 02/07 Strömsborg 1 Avslutningsmatcher 1 Sortland IL 2 - 0 Kiruna FF      
02005701 sö 02/07 09:00 sö 02/07 Storfors 1-Svensk Fastighets Avslutningsmatcher 1 Ajax-Sarkkiranta 1 - 6 Robertsfors IK      
02004902 sö 02/07 10:00 sö 02/07 Parken 1 Avslutningsmatcher 1 FK Mjølner 1 2 - 0 Morön BK / Skellefteå FF      
02007202 sö 02/07 10:00 sö 02/07 Nolia 8 Avslutningsmatcher 1 AC Kajaani 2 - 2 FK Senja      
02005803 sö 02/07 11:00 sö 02/07 Storfors 2 Avslutningsmatcher 1 FK Brage Trondenes 1 - 2 IFK Luleå      
02006204 sö 02/07 12:00 sö 02/07 Strömsborg 1 Avslutningsmatcher 1 Kvaløya SK 2 0 - 2 Sunnanå SK      
02005704 sö 02/07 12:00 sö 02/07 Storfors 1-Svensk Fastighets Avslutningsmatcher 1 Gratangen IL 2 - 4 Hif/Stein      
02003204 sö 02/07 12:00 sö 02/07 PiteEnergi 6 Avslutningsmatcher 1 Gällivare SK 1 - 2 Terjärv Ungdoms SK      
02004404 sö 02/07 12:00 sö 02/07 Nordlunda 2 Avslutningsmatcher 1 Piteå IF FF 2 0 - 1 Hedens IF