Detta är resultaten från Piteå Summer Games 2017. Se de senaste resultaten från Piteå Summer Games 2019 här.

Boys 12

Avslutningsmatcher 2

    Lag # V O F +/-    
Lagen är sorterade efter:
  1. Poäng
  2. Målskillnad
  3. Gjorda mål
  4. Poäng (inbördes möten)
  5. Lottning
1. Tervarit juniorit Punainen 1 1 0 0 20 - 0 (20) 3
2. FK Senja 1 1 0 0 8 - 0 (8) 3
3. IF Fløya 1 1 0 0 7 - 2 (5) 3
4. IF Kilkameratene 1 1 0 0 6 - 1 (5) 3
5. Piteå IF FF 2 1 1 0 0 6 - 2 (4) 3
6. Morön BK 1 1 0 0 4 - 0 (4) 3
7. La Academia 1 1 1 0 0 4 - 0 (4) 3
8. Tromsø IL Bjerkaker 1 1 1 0 0 4 - 0 (4) 3
9. FK Brage Trondenes 1 1 1 0 0 3 - 0 (3) 3
10. Öjeby IF 1 1 0 0 3 - 0 (3) 3
11. FC Santa Claus Juniorit 2 1 1 0 0 4 - 2 (2) 3
12. FK Brage Trondenes 2 1 1 0 0 3 - 1 (2) 3
13. Tromsø IL Fagereng 1 1 1 0 0 3 - 1 (2) 3
14. Bergnäsets AIK 1 1 0 0 3 - 1 (2) 3
15. Sävast AIF 1 1 0 0 3 - 1 (2) 3
16. Svartbjörnsbyns IF 1 1 0 0 2 - 0 (2) 3
17. IL Frea 1 1 0 0 3 - 2 (1) 3
18. Lifezone Soccer International 1 1 0 0 2 - 1 (1) 3
19. KOPSE 2 1 1 0 0 2 - 1 (1) 3
20. Piteå IF FF 3 1 1 0 0 2 - 1 (1) 3
21. Alviks IK 1 1 0 0 2 - 1 (1) 3
22. Älvsby IF 2 1 1 0 0 2 - 1 (1) 3
23. IFK Kalix 1 0 1 0 2 - 2 (0) 1
24. Rönnskärs IF 1 0 1 0 2 - 2 (0) 1
25. Tornion Jalkapalloklubi 1 0 1 0 2 - 2 (0) 1
26. Sollefteå GIF Vit 1 0 1 0 2 - 2 (0) 1
27. Lira BK Gul 1 0 1 0 2 - 2 (0) 1
28. Lira BK Blå 1 0 1 0 2 - 2 (0) 1
29. FK Saltdalskameratene 1 0 0 1 2 - 3 (-1) 0
30. Storfors AIK 1 0 0 1 1 - 2 (-1) 0
31. Hamna IL 2 1 0 0 1 1 - 2 (-1) 0
32. Krokelvdalen IL Kroken Varg 1 0 0 1 1 - 2 (-1) 0
33. FK Mjølner 2 1 0 0 1 1 - 2 (-1) 0
34. Norra United 1 0 0 1 1 - 2 (-1) 0
35. IBFF 1 0 0 1 2 - 4 (-2) 0
36. Moröns BK 1 0 0 1 1 - 3 (-2) 0
37. Älvsby IF 1 1 0 0 1 1 - 3 (-2) 0
38. Munksund-Skuthamns SK 1 1 0 0 1 1 - 3 (-2) 0
39. Medkila IL 1 0 0 1 1 - 3 (-2) 0
40. Mariehems SK 1 0 0 1 0 - 2 (-2) 0
41. Robertsfors IK 1 0 0 1 0 - 3 (-3) 0
42. Notvikens IK 1 0 0 1 0 - 3 (-3) 0
43. FC Siili 1 0 0 1 2 - 6 (-4) 0
44. Kiruna FF 1 0 0 1 0 - 4 (-4) 0
45. Rosvik IK 1 0 0 1 0 - 4 (-4) 0
46. Sollefteå GIF Blå 1 0 0 1 0 - 4 (-4) 0
47. Gällivare SK 1 0 0 1 2 - 7 (-5) 0
48. Hedens IF 1 0 0 1 1 - 6 (-5) 0
49. FC Santa Claus Juniorit 1 1 0 0 1 0 - 8 (-8) 0
50. Vidsels IK 1 0 0 1 0 - 20 (-20) 0
Några utav lagen i gruppen hamnar på samma plats, och lagen har därför inte gått vidare än.
V = Vunna, O = Oavgjorda, F = Förlorade,
# = Spelade matcher, +/- = Mål, P = Poäng



  Matchnr Tid Spelplan Omgång Hemmalag Resultat  Bortalag   Live  
02003602 sö 02/07 09:30 sö 02/07 Norrfjärden 3 Avslutningsmatcher 2 Piteå IF FF 2 6 - 2 FC Siili      
02003702 sö 02/07 09:30 sö 02/07 Norrfjärden 4 Avslutningsmatcher 2 Mariehems SK 0 - 2 Svartbjörnsbyns IF      
02001202 sö 02/07 09:30 sö 02/07 Gotis 1 Avslutningsmatcher 2 Vidsels IK 0 - 20 Tervarit ju...it Punainen      
02008303 sö 02/07 10:15 sö 02/07 Furunäset 5 Avslutningsmatcher 2 Sollefteå GIF Vit 2 - 2 Tornion Jalkapalloklubi      
02002603 sö 02/07 10:15 sö 02/07 LF3 Avslutningsmatcher 2 Medkila IL 1 - 3 Tromsø IL Fagereng 1      
02000803 sö 02/07 10:15 sö 02/07 Björklunda 2 Avslutningsmatcher 2 IBFF 2 - 4 FC Santa Claus Juniorit 2      
02007403 sö 02/07 10:15 sö 02/07 Nolia 10 Avslutningsmatcher 2 Sävast AIF 3 - 1 Munksund-Skuthamns SK 1      
02007303 sö 02/07 10:15 sö 02/07 Nolia 9 Avslutningsmatcher 2 IFK Kalix 2 - 2 Lira BK Gul      
02004703 sö 02/07 11:00 sö 02/07 Nordlunda 5 Avslutningsmatcher 2 Notvikens IK 0 - 3 Öjeby IF      
02001304 sö 02/07 11:00 sö 02/07 Gotis 2 Avslutningsmatcher 2 FC Santa Claus Juniorit 1 0 - 8 FK Senja      
02004804 sö 02/07 11:00 sö 02/07 Strömsborg 3 Avslutningsmatcher 2 Lira BK Blå 2 - 2 Rönnskärs IF      
02003704 sö 02/07 11:00 sö 02/07 Norrfjärden 4 Avslutningsmatcher 2 Älvsby IF 1 1 - 3 FK Brage Trondenes 2      
02003706 sö 02/07 12:30 sö 02/07 Norrfjärden 4 Avslutningsmatcher 2 Bergnäsets AIK 3 - 1 Moröns BK      
02007906 sö 02/07 12:30 sö 02/07 Strömbacka Avslutningsmatcher 2 Hamna IL 2 1 - 2 Lifezone So...ternational      
02005506 sö 02/07 12:30 sö 02/07 Sparbanken Nord 5 Avslutningsmatcher 2 Gällivare SK 2 - 7 IF Fløya      
02003606 sö 02/07 12:30 sö 02/07 Norrfjärden 3 Avslutningsmatcher 2 Kiruna FF 0 - 4 La Academia 1      
02007406 sö 02/07 12:30 sö 02/07 Nolia 10 Avslutningsmatcher 2 Storfors AIK 1 - 2 Älvsby IF 2      
02004306 sö 02/07 12:30 sö 02/07 Nordlunda 1 Avslutningsmatcher 2 Piteå IF FF 3 2 - 1 Krokelvdale...Kroken Varg      
02007907 sö 02/07 13:15 sö 02/07 Strömbacka Avslutningsmatcher 2 Norra United 1 - 2 Alviks IK      
02003607 sö 02/07 13:15 sö 02/07 Norrfjärden 3 Avslutningsmatcher 2 FK Mjølner 2 1 - 2 KOPSE 2      
02007507 sö 02/07 13:15 sö 02/07 Nolia 11 Avslutningsmatcher 2 Sollefteå GIF Blå 0 - 4 Tromsø IL Bjerkaker 1      
02001407 sö 02/07 13:15 sö 02/07 Gotis 3 Avslutningsmatcher 2 Hedens IF 1 - 6 IF Kilkameratene      
02001408 sö 02/07 14:00 sö 02/07 Gotis 3 Avslutningsmatcher 2 IL Frea 3 - 2 FK Saltdalskameratene      
02005108 sö 02/07 14:00 sö 02/07 Sparbanken Nord 1 Avslutningsmatcher 2 Rosvik IK 0 - 4 Morön BK      
02002610 sö 02/07 15:30 sö 02/07 LF3 Avslutningsmatcher 2 FK Brage Trondenes 1 3 - 0 Robertsfors IK      
Sparbanken Nord Nordbergs Buss Piteå-Tidningen Värdefullt IQ Nolia Norrlands bil Intersport Umbro martin & servera Piteortens Chark Leksands Bröd Max Polarbröd Resia Pite Havsbad Scandic SCA Renthall Coop BDX Sporrong Piteå Näringsfastigheter AB GB Glace Gevalia Coca Cola Estrella NKV Newbody Swedish Lapland Sunpine NLL Live Stage Gallerian Piteå Piteå Stadshotell Wibax AB Dokumentpartner