Detta är resultaten från Piteå Summer Games 2017. Se de senaste resultaten från Piteå Summer Games 2019 här.

Boys 12

Avslutningsmatcher 1

    Lag # V O F +/-    
Lagen är sorterade efter:
  1. Poäng
  2. Målskillnad
  3. Gjorda mål
  4. Poäng (inbördes möten)
  5. Lottning
1. Niva 1 1 0 0 11 - 0 (11) 3
2. IFK Umeå 2 1 1 0 0 9 - 0 (9) 3
3. TP-47 1 1 0 0 8 - 0 (8) 3
4. EFK Samba 1 1 0 0 5 - 1 (4) 3
5. Skånland OIF 1 1 0 0 4 - 1 (3) 3
6. Skellefteå FF 1 1 0 0 4 - 1 (3) 3
7. Tromsø IL Bjerkaker 2 1 1 0 0 3 - 0 (3) 3
8. Sortland IL 2 1 1 0 0 4 - 2 (2) 3
9. Ersmarks IK 1 1 0 0 2 - 1 (1) 3
10. Tromsø IL Fagereng 2 1 1 0 0 2 - 1 (1) 3
11. Piteå IF FF 1 1 1 0 0 2 - 1 (1) 3
12. Stämningsgården IK 1 1 0 0 2 - 1 (1) 3
13. Spkl Hardhaus 1 0 1 0 3 - 3 (0) 1
14. Larsmo Bollklubb 1 0 1 0 3 - 3 (0) 1
15. KOPSE 1 1 0 1 0 2 - 2 (0) 1
16. Södra United 1 0 1 0 2 - 2 (0) 1
17. Indrefjord IL 1 0 1 0 1 - 1 (0) 1
18. FC Kuffen 1 0 1 0 1 - 1 (0) 1
19. Älvsjö AIK 1 0 1 0 0 - 0 (0) 1
20. FK Mjølner 1 1 0 1 0 0 - 0 (0) 1
21. Tervarit juniorit Musta 2 1 0 0 1 1 - 2 (-1) 0
22. HauPa Valkoinen 1 0 0 1 1 - 2 (-1) 0
23. IFK Luleå 1 1 0 0 1 1 - 2 (-1) 0
24. Munksund-Skuthamns SK 2 1 0 0 1 1 - 2 (-1) 0
25. Varden FK 1 0 0 1 2 - 4 (-2) 0
26. IK Junkeren 2 1 0 0 1 1 - 4 (-3) 0
27. IFK Luleå 2 1 0 0 1 1 - 4 (-3) 0
28. Alsvåg IL 1 0 0 1 0 - 3 (-3) 0
29. Hif/Stein 1 0 0 1 1 - 5 (-4) 0
30. Gamlakarleby BK 2 1 0 0 1 0 - 8 (-8) 0
31. FK Varg 1 0 0 1 0 - 9 (-9) 0
32. Gamlakarleby BK 1 1 0 0 1 0 - 11 (-11) 0
Några utav lagen i gruppen hamnar på samma plats, och lagen har därför inte gått vidare än.
V = Vunna, O = Oavgjorda, F = Förlorade,
# = Spelade matcher, +/- = Mål, P = Poäng



  Matchnr Tid Spelplan Omgång Hemmalag Resultat  Bortalag   Live  
02001402 sö 02/07 09:30 sö 02/07 Gotis 3 Avslutningsmatcher 1 Skellefteå FF 4 - 1 IK Junkeren 2      
02000802 sö 02/07 09:30 sö 02/07 Björklunda 2 Avslutningsmatcher 1 Stämningsgården IK 2 - 1 HauPa Valkoinen      
02008202 sö 02/07 09:30 sö 02/07 Svensbyn 4 Avslutningsmatcher 1 FK Varg 0 - 9 IFK Umeå 2      
02004603 sö 02/07 10:15 sö 02/07 Nordlunda 4 Avslutningsmatcher 1 EFK Samba 5 - 1 Hif/Stein      
02006303 sö 02/07 10:15 sö 02/07 Strömsborg 2 Avslutningsmatcher 1 Tromsø IL Bjerkaker 2 3 - 0 W Alsvåg IL      
02005503 sö 02/07 10:15 sö 02/07 Sparbanken Nord 5 Avslutningsmatcher 1 Gamlakarleby BK 2 0 - 8 TP-47      
02001306 sö 02/07 12:30 sö 02/07 Gotis 2 Avslutningsmatcher 1 FC Kuffen 1 - 1 Indrefjord IL      
02001406 sö 02/07 12:30 sö 02/07 Gotis 3 Avslutningsmatcher 1 Niva 11 - 0 Gamlakarleby BK 1      
02006306 sö 02/07 12:30 sö 02/07 Strömsborg 2 Avslutningsmatcher 1 IFK Luleå 2 1 - 4 Skånland OIF      
02007506 sö 02/07 12:30 sö 02/07 Nolia 11 Avslutningsmatcher 1 Tervarit juniorit Musta 2 1 - 2 Tromsø IL Fagereng 2      
02001206 sö 02/07 12:30 sö 02/07 Gotis 1 Avslutningsmatcher 1 IFK Luleå 1 1 - 2 Ersmarks IK      
02004705 sö 02/07 12:30 sö 02/07 Nordlunda 5 Avslutningsmatcher 1 Älvsjö AIK 0 - 0 FK Mjølner 1      
02007306 sö 02/07 13:15 sö 02/07 Nolia 9 Avslutningsmatcher 1 KOPSE 1 2 - 2 Södra United      
02005308 sö 02/07 14:00 sö 02/07 Sparbanken Nord 3 Avslutningsmatcher 1 Munksund-Skuthamns SK 2 1 - 2 Piteå IF FF 1      
02000808 sö 02/07 14:00 sö 02/07 Björklunda 2 Avslutningsmatcher 1 Larsmo Bollklubb 3 - 3 Spkl Hardhaus      
02004308 sö 02/07 14:00 sö 02/07 Nordlunda 1 Avslutningsmatcher 1 Varden FK 2 - 4 Sortland IL 2      
Sparbanken Nord Nordbergs Buss Piteå-Tidningen Värdefullt IQ Nolia Norrlands bil Intersport Umbro martin & servera Piteortens Chark Leksands Bröd Max Polarbröd Resia Pite Havsbad Scandic SCA Renthall Coop BDX Sporrong Piteå Näringsfastigheter AB GB Glace Gevalia Coca Cola Estrella NKV Newbody Swedish Lapland Sunpine NLL Live Stage Gallerian Piteå Piteå Stadshotell Wibax AB Dokumentpartner PiteEnergi AB