Detta är resultaten från Piteå Summer Games 2017. Se de senaste resultaten från Piteå Summer Games 2022 här.

Boys 11

Avslutningsmatcher 2

    Lag # V O F +/-    
Lagen är sorterade efter:
  1. Poäng
  2. Målskillnad
  3. Gjorda mål
  4. Poäng (inbördes möten)
  5. Lottning
1. Hamna IL BLÅ 1 1 0 0 9 - 0 (9) 3
2. FC Santa Claus Juniorit White 1 1 0 0 7 - 0 (7) 3
3. FC Santa Claus Juniorit Red 1 1 0 0 6 - 1 (5) 3
4. Hamna IL RØD 1 1 0 0 4 - 0 (4) 3
5. Nykarleby IK 1 1 0 0 4 - 1 (3) 3
6. Mälarhöjdens IK Vit 1 1 0 0 3 - 0 (3) 3
7. Morön BK 1 1 1 0 0 3 - 0 (3) 3
8. Storfors AIK 1 1 1 0 0 3 - 0 (3) 3
9. Alviks IK 1 1 0 0 3 - 0 (3) 3
10. Norsjö IF 1 1 0 0 3 - 0 (3) 3
11. Pedersöre FF Gul 1 1 0 0 3 - 0 (3) 3
12. SC Kedainiai SC 1 1 0 0 3 - 1 (2) 3
13. Piteå IF FF 1 1 1 0 0 4 - 3 (1) 3
14. Piteå IF FF 2 1 1 0 0 3 - 2 (1) 3
15. Gammelstads IF 1 1 0 0 2 - 1 (1) 3
16. Hedens IF 1 1 0 0 1 - 0 (1) 3
17. Kvaløya SK City 1 0 1 0 3 - 3 (0) 1
18. Älvsby IF 1 0 1 0 3 - 3 (0) 1
19. HiF/Stein 1 0 1 0 2 - 2 (0) 1
20. OLS Hollanti 1 0 1 0 2 - 2 (0) 1
21. FK Mjølner 1 1 0 1 0 2 - 2 (0) 1
22. Tromsø IL Gyllenborg 1 0 1 0 2 - 2 (0) 1
23. Sunderby SK 1 1 0 1 0 1 - 1 (0) 1
24. Öjeby IF 1 0 1 0 1 - 1 (0) 1
25. Gällivare SK 1 0 1 0 1 - 1 (0) 1
26. Södra United 1 0 1 0 1 - 1 (0) 1
27. IF Kilkameratene 1 0 0 1 3 - 4 (-1) 0
28. FC Jazz 3 1 0 0 1 2 - 3 (-1) 0
29. IFK Arvidsjaur FK 2 1 0 0 1 1 - 2 (-1) 0
30. Sortland IL 1 0 0 1 0 - 1 (-1) 0
31. IBFF 1 1 0 0 1 1 - 3 (-2) 0
32. Tromsø IL Prestvannet 2 1 0 0 1 1 - 4 (-3) 0
33. Storfors AIK 2 1 0 0 1 0 - 3 (-3) 0
34. IFK Arvidsjaur FK 1 1 0 0 1 0 - 3 (-3) 0
35. Stämningsgården IK 1 0 0 1 0 - 3 (-3) 0
36. Morön BK 2 1 0 0 1 0 - 3 (-3) 0
37. Bergnäsets AIK 1 0 0 1 0 - 4 (-4) 0
38. Spkl Hardhaus 1 0 0 1 1 - 6 (-5) 0
39. Robertsfors IK 2 0 0 2 0 - 6 (-6) 0
40. Norrvalla FF 1 0 0 1 0 - 7 (-7) 0
41. Munksund-Skuthamns SK 1 0 0 1 0 - 9 (-9) 0
Några utav lagen i gruppen hamnar på samma plats, och lagen har därför inte gått vidare än.
V = Vunna, O = Oavgjorda, F = Förlorade,
# = Spelade matcher, +/- = Mål, P = Poäng



  Matchnr Tid Spelplan Omgång Hemmalag Resultat  Bortalag   Live  
02004302 sön 02/07 09:30 sön 02/07 Nordlunda 1 Avslutningsmatcher 2 Hamna IL BLÅ 9 - 0 Munksund-Skuthamns SK      
02004602 sön 02/07 09:30 sön 02/07 Nordlunda 4 Avslutningsmatcher 2 FC Santa Cl...iorit White 7 - 0 Norrvalla FF      
02007800 sön 02/07 09:30 sön 02/07 Nordlunda 6 Avslutningsmatcher 2 Hamna IL RØD 4 - 0 Bergnäsets AIK      
02003703 sön 02/07 10:15 sön 02/07 Norrfjärden 4 Avslutningsmatcher 2 Gammelstads IF 2 - 1 IFK Arvidsjaur FK 2      
02001403 sön 02/07 10:15 sön 02/07 Gotis 3 Avslutningsmatcher 2 Piteå IF FF 2 3 - 2 FC Jazz 3      
02004303 sön 02/07 10:15 sön 02/07 Nordlunda 1 Avslutningsmatcher 2 Piteå IF FF 1 4 - 3 IF Kilkameratene      
02007801 sön 02/07 10:15 sön 02/07 Nordlunda 6 Avslutningsmatcher 2 Nykarleby IK 4 - 1 Tromsø IL Prestvannet 2      
02005203 sön 02/07 10:15 sön 02/07 Sparbanken Nord 2 Avslutningsmatcher 2 Robertsfors IK 0 - 3 Mälarhöjdens IK Vit      
02001404 sön 02/07 11:00 sön 02/07 Gotis 3 Avslutningsmatcher 2 IBFF 1 1 - 3 SC Kedainiai SC      
02003604 sön 02/07 11:00 sön 02/07 Norrfjärden 3 Avslutningsmatcher 2 FK Mjølner 1 2 - 2 HiF/Stein      
02008204 sön 02/07 11:00 sön 02/07 Svensbyn 4 Avslutningsmatcher 2 Alviks IK 3 - 0 Morön BK 2      
02007504 sön 02/07 11:00 sön 02/07 Nolia 11 Avslutningsmatcher 2 Sortland IL 0 - 1 Hedens IF      
02004807 sön 02/07 13:15 sön 02/07 Strömsborg 3 Avslutningsmatcher 2 FC Santa Cl...uniorit Red 6 - 1 Spkl Hardhaus      
02002607 sön 02/07 13:15 sön 02/07 LF3 Avslutningsmatcher 2 Tromsø IL Gyllenborg 2 - 2 OLS Hollanti      
02003707 sön 02/07 13:15 sön 02/07 Norrfjärden 4 Avslutningsmatcher 2 Norsjö IF 3 - 0 IFK Arvidsjaur FK 1      
02008208 sön 02/07 14:00 sön 02/07 Svensbyn 4 Avslutningsmatcher 2 Södra United 1 - 1 Gällivare SK      
02001210 sön 02/07 15:30 sön 02/07 Gotis 1 Avslutningsmatcher 2 Kvaløya SK City 3 - 3 Älvsby IF      
02004610 sön 02/07 15:30 sön 02/07 Nordlunda 4 Avslutningsmatcher 2 Pedersöre FF Gul 3 - 0 Robertsfors IK      
02000810 sön 02/07 15:30 sön 02/07 Björklunda 2 Avslutningsmatcher 2 Morön BK 1 3 - 0 Storfors AIK 2      
02005510 sön 02/07 15:30 sön 02/07 Sparbanken Nord 5 Avslutningsmatcher 2 Stämningsgården IK 0 - 3 Storfors AIK 1      
02004310 sön 02/07 15:30 sön 02/07 Nordlunda 1 Avslutningsmatcher 2 Sunderby SK 1 1 - 1 Öjeby IF