Detta är resultaten från Piteå Summer Games 2017. Se de senaste resultaten från Piteå Summer Games 2019 här.

Boys 12

  Matchnr Tid Spelplan Grupp Omgång Hemmalag Resultat  Bortalag   Live  
01000808 lö 01/07 14:00 lö 01/07 Björklunda 2 B12 Slutspel A 1/32 Final Tromsø IL Bjerkaker 2 1 - 4 TP-47      
01001208 lö 01/07 14:00 lö 01/07 Gotis 1 B12 Slutspel A 1/32 Final Hif/Stein 3 - 1 Munksund-Skuthamns SK 2      
01001308 lö 01/07 14:00 lö 01/07 Gotis 2 B12 Slutspel A 1/32 Final IK Junkeren 1 4 - 2 P Älvsjö AIK      
01002608 lö 01/07 14:00 lö 01/07 LF3 B12 Slutspel A 1/32 Final Gimonäs Umeå IF Tomtebo 3 - 0 Ersmarks IK      
01004308 lö 01/07 14:00 lö 01/07 Nordlunda 1 B12 Slutspel A 1/32 Final Vasalunds IF 4 - 0 Skellefteå FF      
01005108 lö 01/07 14:00 lö 01/07 Sparbanken Nord 1 B12 Slutspel A 1/32 Final Niva 14 - 0 Indrefjord IL      
01005208 lö 01/07 14:00 lö 01/07 Sparbanken Nord 2 B12 Slutspel A 1/32 Final IFK Umeå 2 4 - 5 P IFK Luleå 2      
01005308 lö 01/07 14:00 lö 01/07 Sparbanken Nord 3 B12 Slutspel A 1/32 Final FC Zvezda 1 2 - 1 Stämningsgården IK      
01005408 lö 01/07 14:00 lö 01/07 Sparbanken Nord 4 B12 Slutspel A 1/32 Final FK Mjølner 1 3 - 4 P KOPSE 1      
01005508 lö 01/07 14:00 lö 01/07 Sparbanken Nord 5 B12 Slutspel A 1/32 Final IK Junkeren 2 5 - 6 P Larsmo Bollklubb      
01006308 lö 01/07 14:00 lö 01/07 Strömsborg 2 B12 Slutspel A 1/32 Final FC Kuffen 0 - 1 Södra United      
01004807 lö 01/07 14:00 lö 01/07 Strömsborg 3 B12 Slutspel A 1/32 Final Tervarit juniorit Musta 1 5 - 1 FK Varg      
01007308 lö 01/07 14:00 lö 01/07 Nolia 9 B12 Slutspel A 1/32 Final HauPa Valkoinen 4 - 5 P EFK Samba      
01007408 lö 01/07 14:00 lö 01/07 Nolia 10 B12 Slutspel A 1/32 Final IFK Umeå 1 4 - 0 Tromsø IL Fagereng 2      
01007508 lö 01/07 14:00 lö 01/07 Nolia 11 B12 Slutspel A 1/32 Final Piteå IF FF 1 5 - 6 P Sortland IL 2      
01007908 lö 01/07 14:00 lö 01/07 Strömbacka B12 Slutspel A 1/32 Final FC Zvezda 2 12 - 0 Alsvåg IL      
01000813 lö 01/07 18:30 lö 01/07 Björklunda 2 B12 Slutspel A 1/16 Final IFK Österåker 2 - 1 TP-47      
01001212 lö 01/07 18:30 lö 01/07 Gotis 1 B12 Slutspel A 1/16 Final Kubikenborgs IF 5 - 0 Hif/Stein      
01001312 lö 01/07 18:30 lö 01/07 Gotis 2 B12 Slutspel A 1/16 Final Gamlakarleby BK 1 4 - 5 P IK Junkeren 1      
01001411 lö 01/07 18:30 lö 01/07 Gotis 3 B12 Slutspel A 1/16 Final Skånland OIF 1 - 2 Vasalunds IF      
01002612 lö 01/07 18:30 lö 01/07 LF3 B12 Slutspel A 1/16 Final Varden FK 0 - 1 FC Zvezda 2      
01005112 lö 01/07 18:30 lö 01/07 Sparbanken Nord 1 B12 Slutspel A 1/16 Final FK Bodø/Glimt G12-3 3 - 2 Niva      
01005212 lö 01/07 18:30 lö 01/07 Sparbanken Nord 2 B12 Slutspel A 1/16 Final FC Kurenpojat 3 - 1 IFK Luleå 2      
01005312 lö 01/07 18:30 lö 01/07 Sparbanken Nord 3 B12 Slutspel A 1/16 Final Gamlakarleby BK 2 1 - 3 FC Zvezda 1      
01005412 lö 01/07 18:30 lö 01/07 Sparbanken Nord 4 B12 Slutspel A 1/16 Final Sortland IL 1 5 - 3 P KOPSE 1      
01005512 lö 01/07 18:30 lö 01/07 Sparbanken Nord 5 B12 Slutspel A 1/16 Final CA Intercups 1 - 0 Larsmo Bollklubb      
01006312 lö 01/07 18:30 lö 01/07 Strömsborg 2 B12 Slutspel A 1/16 Final Hamna IL 1 1 - 0 Södra United      
01004809 lö 01/07 18:30 lö 01/07 Strömsborg 3 B12 Slutspel A 1/16 Final Spkl Hardhaus 1 - 8 Tervarit juniorit Musta 1      
01007312 lö 01/07 18:30 lö 01/07 Nolia 9 B12 Slutspel A 1/16 Final La Academia 2 5 - 0 EFK Samba      
01007413 lö 01/07 18:30 lö 01/07 Nolia 10 B12 Slutspel A 1/16 Final IFK Luleå 1 0 - 4 IFK Umeå 1      
01007513 lö 01/07 18:30 lö 01/07 Nolia 11 B12 Slutspel A 1/16 Final Tervarit juniorit Musta 2 0 - 2 Gimonäs Umeå IF Tomtebo      
01007912 lö 01/07 18:30 lö 01/07 Strömbacka B12 Slutspel A 1/16 Final HauPa P05e 11 - 0 Sortland IL 2      
02002600 sö 02/07 08:00 sö 02/07 LF3 B12 Slutspel A 1/8 Final Gimonäs Umeå IF Tomtebo 3 - 1 FC Zvezda 2      
02003600 sö 02/07 08:00 sö 02/07 Norrfjärden 3 B12 Slutspel A 1/8 Final Kubikenborgs IF 3 - 0 IK Junkeren 1      
02003700 sö 02/07 08:00 sö 02/07 Norrfjärden 4 B12 Slutspel A 1/8 Final Vasalunds IF 0 - 5 IFK Österåker      
02004300 sö 02/07 08:00 sö 02/07 Nordlunda 1 B12 Slutspel A 1/8 Final Hamna IL 1 0 - 6 Tervarit juniorit Musta 1      
02005100 sö 02/07 08:00 sö 02/07 Sparbanken Nord 1 B12 Slutspel A 1/8 Final FC Zvezda 1 5 - 2 P Sortland IL 1      
02005200 sö 02/07 08:00 sö 02/07 Sparbanken Nord 2 B12 Slutspel A 1/8 Final CA Intercups 0 - 1 HauPa P05e      
02007300 sö 02/07 08:00 sö 02/07 Nolia 9 B12 Slutspel A 1/8 Final La Academia 2 6 - 0 IFK Umeå 1      
02007900 sö 02/07 08:00 sö 02/07 Strömbacka B12 Slutspel A 1/8 Final FK Bodø/Glimt G12-3 3 - 1 FC Kurenpojat      
02002604 sö 02/07 11:00 sö 02/07 LF3 B12 Slutspel A 1/4 Final La Academia 2 4 - 2 Gimonäs Umeå IF Tomtebo      
02004304 sö 02/07 11:00 sö 02/07 Nordlunda 1 B12 Slutspel A 1/4 Final Kubikenborgs IF 1 - 4 IFK Österåker      
02005304 sö 02/07 11:00 sö 02/07 Sparbanken Nord 3 B12 Slutspel A 1/4 Final FK Bodø/Glimt G12-3 0 - 1 FC Zvezda 1      
02005404 sö 02/07 11:00 sö 02/07 Sparbanken Nord 4 B12 Slutspel A 1/4 Final HauPa P05e 1 - 3 P Tervarit juniorit Musta 1      
02005107 sö 02/07 13:15 sö 02/07 Sparbanken Nord 1 B12 Slutspel A Semifinal La Academia 2 3 - 0 FC Zvezda 1      
02005207 sö 02/07 13:15 sö 02/07 Sparbanken Nord 2 B12 Slutspel A Semifinal Tervarit juniorit Musta 1 0 - 3 IFK Österåker      
02005110 sö 02/07 15:30 sö 02/07 Sparbanken Nord 1 B12 Slutspel A Bronsmatch FC Zvezda 1 0 - 5 Tervarit juniorit Musta 1      
02005210 sö 02/07 16:15 sö 02/07 Sparbanken Nord 2 B12 Slutspel A Final La Academia 2 6 - 1 IFK Österåker      
Sparbanken Nord Nordbergs Buss Piteå-Tidningen Värdefullt IQ Nolia Norrlands bil Intersport Umbro martin & servera Piteortens Chark Leksands Bröd Max Polarbröd Resia Pite Havsbad Scandic SCA Renthall Coop BDX Sporrong Piteå Näringsfastigheter AB GB Glace Gevalia Coca Cola Estrella NKV Newbody Swedish Lapland Sunpine NLL Live Stage Gallerian Piteå Piteå Stadshotell Wibax AB Dokumentpartner PiteEnergi AB