Dette er resultatet fra Piteå Summer Games 2017. Se de seneste resultater fra Piteå Summer Games 2019 her.

Boys 11

Avslutningsmatcher 2

    Hold # V U T +/-    
The teams are ordered by:
  1. Points
  2. Goal difference
  3. Scored goals
  4. Points (head-to-head)
  5. By lottery
1. Hamna IL BLÅ 1 1 0 0 9 - 0 (9) 3
2. FC Santa Claus Juniorit White 1 1 0 0 7 - 0 (7) 3
3. FC Santa Claus Juniorit Red 1 1 0 0 6 - 1 (5) 3
4. Hamna IL RØD 1 1 0 0 4 - 0 (4) 3
5. Nykarleby IK 1 1 0 0 4 - 1 (3) 3
6. Mälarhöjdens IK Vit 1 1 0 0 3 - 0 (3) 3
7. Morön BK 1 1 1 0 0 3 - 0 (3) 3
8. Storfors AIK 1 1 1 0 0 3 - 0 (3) 3
9. Alviks IK 1 1 0 0 3 - 0 (3) 3
10. Norsjö IF 1 1 0 0 3 - 0 (3) 3
11. Pedersöre FF Gul 1 1 0 0 3 - 0 (3) 3
12. SC Kedainiai SC 1 1 0 0 3 - 1 (2) 3
13. Piteå IF FF 1 1 1 0 0 4 - 3 (1) 3
14. Piteå IF FF 2 1 1 0 0 3 - 2 (1) 3
15. Gammelstads IF 1 1 0 0 2 - 1 (1) 3
16. Hedens IF 1 1 0 0 1 - 0 (1) 3
17. Kvaløya SK City 1 0 1 0 3 - 3 (0) 1
18. Älvsby IF 1 0 1 0 3 - 3 (0) 1
19. HiF/Stein 1 0 1 0 2 - 2 (0) 1
20. OLS Hollanti 1 0 1 0 2 - 2 (0) 1
21. FK Mjølner 1 1 0 1 0 2 - 2 (0) 1
22. Tromsø IL Gyllenborg 1 0 1 0 2 - 2 (0) 1
23. Sunderby SK 1 1 0 1 0 1 - 1 (0) 1
24. Öjeby IF 1 0 1 0 1 - 1 (0) 1
25. Gällivare SK 1 0 1 0 1 - 1 (0) 1
26. Södra United 1 0 1 0 1 - 1 (0) 1
27. IF Kilkameratene 1 0 0 1 3 - 4 (-1) 0
28. FC Jazz 3 1 0 0 1 2 - 3 (-1) 0
29. IFK Arvidsjaur FK 2 1 0 0 1 1 - 2 (-1) 0
30. Sortland IL 1 0 0 1 0 - 1 (-1) 0
31. IBFF 1 1 0 0 1 1 - 3 (-2) 0
32. Tromsø IL Prestvannet 2 1 0 0 1 1 - 4 (-3) 0
33. Storfors AIK 2 1 0 0 1 0 - 3 (-3) 0
34. IFK Arvidsjaur FK 1 1 0 0 1 0 - 3 (-3) 0
35. Stämningsgården IK 1 0 0 1 0 - 3 (-3) 0
36. Morön BK 2 1 0 0 1 0 - 3 (-3) 0
37. Bergnäsets AIK 1 0 0 1 0 - 4 (-4) 0
38. Spkl Hardhaus 1 0 0 1 1 - 6 (-5) 0
39. Robertsfors IK 2 0 0 2 0 - 6 (-6) 0
40. Norrvalla FF 1 0 0 1 0 - 7 (-7) 0
41. Munksund-Skuthamns SK 1 0 0 1 0 - 9 (-9) 0
The teams of this group have not moved to the next stage yet as some of the them end up on the same position with the current results
V = Vundne, U = Uafgjorte, T = Tabte,
# = Spillede kampe, +/- = Mål, P = Point



  Kampnr Tid Hal Runde Hjemmehold Resultat  Udehold   Live  
02004302 sø 02/07 09:30 sø 02/07 Nordlunda 1 Avslutningsmatcher 2 Hamna IL BLÅ 9 - 0 Munksund-Skuthamns SK      
02004602 sø 02/07 09:30 sø 02/07 Nordlunda 4 Avslutningsmatcher 2 FC Santa Cl...iorit White 7 - 0 Norrvalla FF      
02007800 sø 02/07 09:30 sø 02/07 Nordlunda 6 Avslutningsmatcher 2 Hamna IL RØD 4 - 0 Bergnäsets AIK      
02003703 sø 02/07 10:15 sø 02/07 Norrfjärden 4 Avslutningsmatcher 2 Gammelstads IF 2 - 1 IFK Arvidsjaur FK 2      
02001403 sø 02/07 10:15 sø 02/07 Gotis 3 Avslutningsmatcher 2 Piteå IF FF 2 3 - 2 FC Jazz 3      
02004303 sø 02/07 10:15 sø 02/07 Nordlunda 1 Avslutningsmatcher 2 Piteå IF FF 1 4 - 3 IF Kilkameratene      
02007801 sø 02/07 10:15 sø 02/07 Nordlunda 6 Avslutningsmatcher 2 Nykarleby IK 4 - 1 Tromsø IL Prestvannet 2      
02005203 sø 02/07 10:15 sø 02/07 Sparbanken Nord 2 Avslutningsmatcher 2 Robertsfors IK 0 - 3 Mälarhöjdens IK Vit      
02001404 sø 02/07 11:00 sø 02/07 Gotis 3 Avslutningsmatcher 2 IBFF 1 1 - 3 SC Kedainiai SC      
02003604 sø 02/07 11:00 sø 02/07 Norrfjärden 3 Avslutningsmatcher 2 FK Mjølner 1 2 - 2 HiF/Stein      
02008204 sø 02/07 11:00 sø 02/07 Svensbyn 4 Avslutningsmatcher 2 Alviks IK 3 - 0 Morön BK 2      
02007504 sø 02/07 11:00 sø 02/07 Nolia 11 Avslutningsmatcher 2 Sortland IL 0 - 1 Hedens IF      
02004807 sø 02/07 13:15 sø 02/07 Strömsborg 3 Avslutningsmatcher 2 FC Santa Cl...uniorit Red 6 - 1 Spkl Hardhaus      
02002607 sø 02/07 13:15 sø 02/07 LF3 Avslutningsmatcher 2 Tromsø IL Gyllenborg 2 - 2 OLS Hollanti      
02003707 sø 02/07 13:15 sø 02/07 Norrfjärden 4 Avslutningsmatcher 2 Norsjö IF 3 - 0 IFK Arvidsjaur FK 1      
02008208 sø 02/07 14:00 sø 02/07 Svensbyn 4 Avslutningsmatcher 2 Södra United 1 - 1 Gällivare SK      
02001210 sø 02/07 15:30 sø 02/07 Gotis 1 Avslutningsmatcher 2 Kvaløya SK City 3 - 3 Älvsby IF      
02004610 sø 02/07 15:30 sø 02/07 Nordlunda 4 Avslutningsmatcher 2 Pedersöre FF Gul 3 - 0 Robertsfors IK      
02000810 sø 02/07 15:30 sø 02/07 Björklunda 2 Avslutningsmatcher 2 Morön BK 1 3 - 0 Storfors AIK 2      
02005510 sø 02/07 15:30 sø 02/07 Sparbanken Nord 5 Avslutningsmatcher 2 Stämningsgården IK 0 - 3 Storfors AIK 1      
02004310 sø 02/07 15:30 sø 02/07 Nordlunda 1 Avslutningsmatcher 2 Sunderby SK 1 1 - 1 Öjeby IF      
Sparbanken Nord Nordbergs Buss Piteå-Tidningen Värdefullt IQ Nolia Norrlands bil Intersport Umbro martin & servera Piteortens Chark Leksands Bröd Max Polarbröd Resia Pite Havsbad Scandic SCA Renthall Coop BDX Sporrong Piteå Näringsfastigheter AB GB Glace Gevalia Coca Cola Estrella NKV Newbody Swedish Lapland Sunpine NLL Live Stage Gallerian Piteå Piteå Stadshotell Wibax AB Dokumentpartner PiteEnergi AB