Detta är resultaten från Piteå Summer Games 2016. Se de senaste resultaten från Piteå Summer Games 2018 här.

Sunderby SK

Spara till din kalender
  Matchnr Tid Spelplan Grupp Omgång Hemmalag Resultat  Bortalag   Live  
01008000 fr 01/07 08:00 fr 01/07 Nolia 13 G10 Grp 6 Piteå IF 3 3 - 2 Sunderby SK      
01007201 fr 01/07 08:45 fr 01/07 Nolia 8 B9 Grp 3 Ponkilan Pantterit 3 - 0 Sunderby SK 2      
01003001 fr 01/07 08:45 fr 01/07 Nolia 4 B9 Grp 1 Kemin palloseura 2 7 - 1 Sunderby SK 1      
01006101 fr 01/07 09:00 fr 01/07 Storfors 5-ICA Supermarket G13 Grp 7 Sunderby SK 0 - 0 Alta IF 2      
01003602 fr 01/07 09:30 fr 01/07 Norrfjärden 3 B11 Grp 6 Sunderby SK 4 - 3 FC Santa Claus juniorit 2      
01006502 fr 01/07 10:00 fr 01/07 Svensbyn 2 B14 Grp 10 Sunderby SK 0 - 5 ORPa      
01003204 fr 01/07 11:00 fr 01/07 Nolia 6 G9 Grp 2 Sunderby SK 1 4 - 1 Södra United      
01004704 fr 01/07 11:00 fr 01/07 Nordlunda 5 G12 Grp 12 Sunderby SK 2 1 - 3 Myckle IK 2      
01003104 fr 01/07 11:00 fr 01/07 Nolia 5 G9 Grp 3 Sunderby SK 2 9 - 3 Rosviks IK      
01006803 fr 01/07 11:00 fr 01/07 Grobba, Öjebyn G14 Grp 11 Sunderby SK 2 - 0 FC Kuffen      
01006804 fr 01/07 12:00 fr 01/07 Grobba, Öjebyn B16 Grp 5 Sunderby SK 1 - 1 Leknes FK      
01005004 fr 01/07 12:00 fr 01/07 SCA B15 Grp 7 KePS 0 - 3 Sunderby SK      
01003306 fr 01/07 12:30 fr 01/07 Nolia 7 B9 Grp 5 Sunderby SK 3 1 - 1 Norrfjärdens IF 1      
01005705 fr 01/07 13:00 fr 01/07 Storfors 1-Svensk Fastighets G16 Grp 4 Sunderby SK 2 - 0 JK Tammeka      
01008007 fr 01/07 13:15 fr 01/07 Nolia 13 G12 Grp 11 Sunderby SK 1 0 - 10 Viggbyholms IK Röd      
01003607 fr 01/07 13:15 fr 01/07 Norrfjärden 3 G11 Grp 6 Malmbergets AIF Vit 0 - 1 Sunderby SK      
01005107 fr 01/07 13:15 fr 01/07 Sparbanken Nord 1 G10 Grp 6 Oulu Blue Cats 5 - 0 Sunderby SK      
01003108 fr 01/07 14:00 fr 01/07 Nolia 5 G9 Grp 2 IFK Luleå 2 5 - 2 Sunderby SK 1      
01002709 fr 01/07 14:45 fr 01/07 Nolia 1 B9 Grp 1 Sunderby SK 1 1 - 4 Gammelstads IF      
01007209 fr 01/07 14:45 fr 01/07 Nolia 8 B9 Grp 3 Sunderby SK 2 1 - 4 KemPa      
01000907 fr 01/07 15:00 fr 01/07 Björklunda 3 G13 Grp 7 Sävar IK 1 - 0 Sunderby SK      
01003310 fr 01/07 15:30 fr 01/07 Nolia 7 G9 Grp 3 HauPa Grön 4 - 0 Sunderby SK 2      
01006407 fr 01/07 16:00 fr 01/07 Svensbyn 1 B14 Grp 10 Gällivare SK 2 - 1 Sunderby SK      
01003508 fr 01/07 16:00 fr 01/07 Norrfjärden 2 G14 Grp 11 Betsele IF 0 - 0 Sunderby SK      
01005111 fr 01/07 16:15 fr 01/07 Sparbanken Nord 1 B11 Grp 6 Morön BK 2 - 1 Sunderby SK      
01003611 fr 01/07 17:00 fr 01/07 Norrfjärden 3 G12 Grp 12 Södra United 0 - 0 Sunderby SK 2      
01002713 fr 01/07 17:45 fr 01/07 Nolia 1 B9 Grp 5 Sunderby SK 3 1 - 8 Niva      
01001412 fr 01/07 17:45 fr 01/07 Gotis 3 G12 Grp 11 Sunnanå SK 0 - 0 Sunderby SK 1      
01005010 fr 01/07 18:00 fr 01/07 SCA B15 Grp 7 Sunderby SK 3 - 1 Finnsnes IL      
01004510 fr 01/07 18:00 fr 01/07 Nordlunda 3 B16 Grp 5 Spöland Vännäs IF 0 - 2 Sunderby SK      
01006807 fr 01/07 18:00 fr 01/07 Grobba, Öjebyn G16 Grp 4 Storfors AIK 3 - 0 Sunderby SK      
01002914 fr 01/07 18:30 fr 01/07 Nolia 3 G9 Grp 2 Alviks IK 0 - 4 Sunderby SK 1      
01005313 fr 01/07 18:30 fr 01/07 Sparbanken Nord 3 G11 Grp 6 Sunderby SK 2 - 0 Storfors AIK      
02007200 lö 02/07 08:00 lö 02/07 Nolia 8 B9 Grp 3 Sunderby SK 2 6 - 4 Storfors AIK 2      
02003400 lö 02/07 08:00 lö 02/07 Norrfjärden 1 G13 Grp 7 Sunderby SK 0 - 0 IF Kilkameratene      
02000100 lö 02/07 08:00 lö 02/07 Björklunda 1 B15 Grp 7 Sunderby SK 2 - 1 Bossekop UL      
02002700 lö 02/07 08:00 lö 02/07 Nolia 1 B9 Grp 1 Sunderby SK 1 2 - 5 RoPs Black      
02003101 lö 02/07 08:45 lö 02/07 Nolia 5 B9 Grp 5 Sunderby SK 3 3 - 1 Kolarin Kontio      
02005502 lö 02/07 09:30 lö 02/07 Sparbanken Nord 5 G10 Grp 6 Sunderby SK 0 - 7 Storfors AIK      
02004302 lö 02/07 09:30 lö 02/07 Nordlunda 1 B11 Grp 6 Sunderby SK 4 - 0 FK Brage Trondenes 1      
02003303 lö 02/07 10:15 lö 02/07 Nolia 7 G9 Grp 2 Piteå IF 2 1 - 2 Sunderby SK 1      
02003004 lö 02/07 11:00 lö 02/07 Nolia 4 G9 Grp 3 Skellefteå FF 8 - 1 Sunderby SK 2      
02006003 lö 02/07 11:00 lö 02/07 Storfors 4-Prefabmästarna B14 Grp 10 Sunderby SK 0 - 0 Reipå IL      
02001305 lö 02/07 11:45 lö 02/07 Gotis 2 G12 Grp 12 Sunderby SK 2 0 - 5 IF Skarp sort      
02003605 lö 02/07 11:45 lö 02/07 Norrfjärden 3 G12 Grp 11 Sunderby SK 1 0 - 1 Kvaløya SK 2      
02006804 lö 02/07 12:00 lö 02/07 Grobba, Öjebyn B15 Grp 7 Nordstranda IL 1 - 5 Sunderby SK      
02006403 lö 02/07 12:00 lö 02/07 Svensbyn 1 G14 Grp 11 Sunderby SK 4 - 3 Storfors AIK/IBFF      
02003106 lö 02/07 12:30 lö 02/07 Nolia 5 B9 Grp 5 RoPs white 3 - 2 Sunderby SK 3      
02003405 lö 02/07 13:00 lö 02/07 Norrfjärden 1 G16 Grp 4 Sunderby SK 0 - 2 IK Grand Bodø      
02006404 lö 02/07 13:00 lö 02/07 Svensbyn 1 B16 Grp 5 Sunderby SK 1 - 1 IF Fløya 2      
02001207 lö 02/07 13:15 lö 02/07 Gotis 1 G11 Grp 6 Sunderby SK 1 - 1 Morön BK Moröbacke      
02007208 lö 02/07 14:00 lö 02/07 Nolia 8 B9 Grp 1 Gällivare SK 4 3 - 1 Sunderby SK 1      
02005707 lö 02/07 15:00 lö 02/07 Storfors 1-Svensk Fastighets G14 Slutspel A 1/16 Final Sunderby SK 3 - 0 Sävast AIF      
02003210 lö 02/07 15:30 lö 02/07 Nolia 6 B9 Grp 3 Sunderby SK 2 1 - 5 FC Santa Claus Juniorit 2      
02002711 lö 02/07 16:15 lö 02/07 Nolia 1 G9 Grp 3 Sunderby SK 2 2 - 1 Storfors AIK 1      
02004310 lö 02/07 17:00 lö 02/07 Nordlunda 1 G11 Slutspel A 1/8 Final Sunderby SK 2 - 0 Södra United      
02003312 lö 02/07 17:45 lö 02/07 Nolia 7 B9 Grp 5 Piteå IF 4 2 - 5 Sunderby SK 3      
02007213 lö 02/07 18:30 lö 02/07 Nolia 8 G9 Grp 2 Sunderby SK 1 1 - 4 HauPa Gul      
02004611 lö 02/07 18:30 lö 02/07 Nordlunda 4 B11 Slutspel A 1/16 Final Sunderby SK 1 - 6 Ersmarks IK      
02004909 lö 02/07 19:00 lö 02/07 Parken B16 Slutspel A 1/8 Final FC Valmiera/Vidzeme FC 4 - 1 Sunderby SK      
02006508 lö 02/07 20:00 lö 02/07 Svensbyn 2 G14 Slutspel A 1/8 Final GTFC 3 - 4 P Sunderby SK      
02007710 lö 02/07 20:00 lö 02/07 IVAB Arena-Sjulnäs B15 Slutspel A 1/8 Final Sunderby SK 1 - 2 P FK Autara      
03006100 sö 03/07 08:00 sö 03/07 Storfors 5-ICA Supermarket G14 Slutspel A 1/4 Final FC Norrsken 8 - 7 P Sunderby SK      
03003600 sö 03/07 08:00 sö 03/07 Norrfjärden 3 G12 Avslutningsmatcher 3 Avslutningsmatcher 3 Alviks IK 1 - 1 Sunderby SK 1      
03005201 sö 03/07 08:45 sö 03/07 Sparbanken Nord 2 G11 Slutspel A 1/4 Final Asoc. Basko...tbol Eskola 3 - 2 Sunderby SK      
03007501 sö 03/07 09:00 sö 03/07 Nolia 11 B15 Avslutningsmatcher 2 Avslutningsmatcher 2 Sunderby SK 0 - 0 IFK Umeå      
03004401 sö 03/07 09:00 sö 03/07 Nordlunda 2 G16 Avslutningsmatcher 2 Avslutningsmatcher 2 Sunderby SK 2 - 1 Hamna IL      
03002702 sö 03/07 09:30 sö 03/07 Nolia 1 B9 Grp 5 Älvsby IF 2 1 - 6 Sunderby SK 3      
03003002 sö 03/07 09:30 sö 03/07 Nolia 4 B9 Grp 1 Storfors AIK 1 2 - 2 Sunderby SK 1      
03004902 sö 03/07 10:00 sö 03/07 Parken B16 Avslutningsmatcher 1 Avslutningsmatcher 1 IF Fløya 1 0 - 0 Sunderby SK      
03002703 sö 03/07 10:15 sö 03/07 Nolia 1 B9 Grp 3 Gällivare SK 3 4 - 0 Sunderby SK 2      
03001703 sö 03/07 10:15 sö 03/07 Furunäset 1 G10 Avslutningsmatcher 2 Avslutningsmatcher 2 Sunderby SK 1 - 2 Kiruna FF      
03007603 sö 03/07 10:15 sö 03/07 Nolia 12 B11 Avslutningsmatcher 1 Avslutningsmatcher 1 Sunderby SK 1 - 5 Skellefteå FF      
03005003 sö 03/07 11:00 sö 03/07 SCA B14 Avslutningsmatcher 3 Avslutningsmatcher 3 Kiruna FF 3 - 0 Sunderby SK      
03006503 sö 03/07 11:00 sö 03/07 Svensbyn 2 G13 Avslutningsmatcher 3 Avslutningsmatcher 3 Sunderby SK 2 - 1 Bergnäsets AIK      
03002705 sö 03/07 11:45 sö 03/07 Nolia 1 G9 Grp 2 Sunderby SK 1 1 - 6 Norrfjärdens IF      
03003105 sö 03/07 11:45 sö 03/07 Nolia 5 G9 Grp 3 Sunderby SK 2 1 - 2 ONS 2      
03008110 sö 03/07 15:30 sö 03/07 Nolia 14 G12 Avslutningsmatcher 3 Avslutningsmatcher 3 Sunderby SK 2 0 - 1 Myckle IK 1      
Sparbanken Nord Nordbergs Buss Piteå-Tidningen Värdefullt IQ Nolia Müllers Bil SJ Intersport Umbro martin & servera Piteå Presenterar Norrmejerier Piteortens Chark Leksands Bröd Max Polarbröd Resia Pite Havsbad Scandic SCA Renthall Smurfit Kappa Coop BDX Sporrong Piteå Näringsfastigheter AB GB Glace Gevalia Coca Cola Estrella NKV Newbody Swedish Lapland Sunpine Accidenstryckeriet NLL Live Stage Gallerian Piteå Hotell Kust Max Gallerian Piteå