Detta är resultaten från Piteå Summer Games 2016. Se de senaste resultaten från Piteå Summer Games 2018 här.

Gimonäs Umeå IF

Spara till din kalender
  Matchnr Tid Spelplan Grupp Omgång Hemmalag Resultat  Bortalag   Live  
01006200 fr 01/07 08:00 fr 01/07 Strömsborg 1 G16 Grp 6 Medkila IL 2 - 1 Gimonäs Umeå IF      
01004600 fr 01/07 08:00 fr 01/07 Nordlunda 4 B12 Grp 21 Hif/Stein 1 1 - 5 Gimonäs Umeå IF Tomtebo      
01006601 fr 01/07 09:00 fr 01/07 Svensbyn 3 G13 Grp 4 Medkila IL 1 - 3 Gimonäs Ume...mtebo Svart      
01004302 fr 01/07 09:30 fr 01/07 Nordlunda 1 B12 Grp 18 IBFF 1 0 - 8 Gimonäs Ume...rlshöjd vit      
01003703 fr 01/07 10:15 fr 01/07 Norrfjärden 4 B11 Grp 3 Gimonäs Umeå IF 8 - 0 Ajax Sarkkiranta 2      
01004403 fr 01/07 11:00 fr 01/07 Nordlunda 2 B14 Grp 3 SG-FA Siauliai 2 - 0 Gimonäs Umeå IF      
01007904 fr 01/07 11:00 fr 01/07 Strömbacka G12 Grp 5 FK Vinkelen 2 1 - 0 Gimonäs Ume...jd Sofiehem      
01005104 fr 01/07 11:00 fr 01/07 Sparbanken Nord 1 G12 Grp 6 Hif/Stein 2 0 - 3 Gimonäs Umeå IF Tomtebo      
01000103 fr 01/07 11:00 fr 01/07 Björklunda 1 G13 Grp 2 IL Norild 1 - 0 Gimonäs Ume...Tomtebo Vit      
01004607 fr 01/07 13:15 fr 01/07 Nordlunda 4 G11 Grp 4 Piteå IF 1 0 - 1 Gimonäs Ume...Diamanterna      
01001307 fr 01/07 13:15 fr 01/07 Gotis 2 B12 Grp 21 Gimonäs Umeå IF Tomtebo 7 - 0 Rosvik IK      
01007506 fr 01/07 14:00 fr 01/07 Nolia 11 G16 Grp 6 Gimonäs Umeå IF 0 - 4 Bossekop UL      
01003407 fr 01/07 15:00 fr 01/07 Norrfjärden 1 G13 Grp 4 Gimonäs Ume...mtebo Svart 0 - 2 Lira BK      
01005110 fr 01/07 15:30 fr 01/07 Sparbanken Nord 1 B11 Grp 3 Storfors AIK 1 - 6 Gimonäs Umeå IF      
01004508 fr 01/07 16:00 fr 01/07 Nordlunda 3 G13 Grp 2 Gimonäs Ume...Tomtebo Vit 2 - 2 Piteå IF      
01006208 fr 01/07 17:00 fr 01/07 Strömsborg 1 B14 Grp 3 Gimonäs Umeå IF 2 - 0 Lira BK Blå      
01003612 fr 01/07 17:45 fr 01/07 Norrfjärden 3 G12 Grp 5 Gimonäs Ume...jd Sofiehem 2 - 0 Norrsken NIF/RIK      
01001212 fr 01/07 17:45 fr 01/07 Gotis 1 G12 Grp 6 Gimonäs Umeå IF Tomtebo 1 - 2 Piteå IF 1      
01000816 fr 01/07 22:15 fr 01/07 Björklunda 2 G11 Grp 4 Gimonäs Ume...Diamanterna 1 - 4 Vasa IFK      
01006212 fr 01/07 23:00 fr 01/07 Strömsborg 1 G16 Grp 6 Gimonäs Umeå IF 1 - 1 GIF/IFK Kalix      
01005117 fr 01/07 23:00 fr 01/07 Sparbanken Nord 1 B12 Grp 18 Gimonäs Ume...rlshöjd vit 5 - 1 FK Mjølner 2      
02007600 lö 02/07 08:00 lö 02/07 Nolia 12 B12 Grp 21 FC Kurenpojat 0 - 1 Gimonäs Umeå IF Tomtebo      
02004900 lö 02/07 08:00 lö 02/07 Parken G13 Grp 4 Gimonäs Ume...mtebo Svart 1 - 3 Pedersöre FF      
02001500 lö 02/07 08:00 lö 02/07 Gotis 4 G13 Grp 2 Gimonäs Ume...Tomtebo Vit 1 - 3 TP-47      
02001201 lö 02/07 08:45 lö 02/07 Gotis 1 B11 Grp 3 Gimonäs Umeå IF 2 - 0 FK Mjølner 2      
02001702 lö 02/07 09:30 lö 02/07 Furunäset 1 B12 Grp 18 Gällivare SK 0 - 3 Gimonäs Ume...rlshöjd vit      
02006502 lö 02/07 10:00 lö 02/07 Svensbyn 2 B14 Grp 3 Gimonäs Umeå IF 3 - 1 Hif/Stein      
02007301 lö 02/07 10:00 lö 02/07 Nolia 9 G16 Grp 6 Pedersöre FF 1 2 - 0 Gimonäs Umeå IF      
02005404 lö 02/07 11:00 lö 02/07 Sparbanken Nord 4 G12 Grp 6 Gimonäs Umeå IF Tomtebo 1 - 0 Viggbyholms IK Blå      
02001704 lö 02/07 11:00 lö 02/07 Furunäset 1 G12 Grp 5 Gimonäs Ume...jd Sofiehem 2 - 0 Merilappi United 2      
02005406 lö 02/07 13:15 lö 02/07 Sparbanken Nord 4 G11 Grp 4 Lira BK 0 - 1 Gimonäs Ume...Diamanterna      
02002407 lö 02/07 15:00 lö 02/07 LF1 B14 Slutspel A 1/16 Final Gimonäs Umeå IF 1 - 0 Martutene KE      
02005310 lö 02/07 15:30 lö 02/07 Sparbanken Nord 3 B12 Slutspel A 1/32 Final Gimonäs Umeå IF Tomtebo 2 - 0 Ersmarks IK      
02008110 lö 02/07 15:30 lö 02/07 Nolia 14 B12 Slutspel A 1/32 Final Gimonäs Ume...rlshöjd vit 5 - 0 Skellefteå FF      
02005311 lö 02/07 16:15 lö 02/07 Sparbanken Nord 3 G12 Slutspel A 1/16 Final Viggbyholms IK Röd 8 - 0 Gimonäs Ume...jd Sofiehem      
02002611 lö 02/07 16:15 lö 02/07 LF3 G12 Slutspel A 1/16 Final IF Skarp rød 0 - 3 Gimonäs Umeå IF Tomtebo      
02004610 lö 02/07 17:00 lö 02/07 Nordlunda 4 G11 Slutspel A 1/8 Final Burträsk FF 0 - 1 P Gimonäs Ume...Diamanterna      
02001410 lö 02/07 18:30 lö 02/07 Gotis 3 B11 Slutspel A 1/16 Final Gimonäs Umeå IF 2 - 0 Skellefteå FF      
02006008 lö 02/07 19:00 lö 02/07 Storfors 4 B14 Slutspel A 1/8 Final FC Valmiera/Vidzeme FC 3 - 0 Gimonäs Umeå IF      
02008013 lö 02/07 19:15 lö 02/07 Nolia 13 B12 Slutspel A 1/16 Final FK Bodø/Glimt 2 3 - 0 Gimonäs Umeå IF Tomtebo      
02002614 lö 02/07 19:15 lö 02/07 LF3 B12 Slutspel A 1/16 Final FK Fauske Sprint 4 - 1 Gimonäs Ume...rlshöjd vit      
02002615 lö 02/07 20:00 lö 02/07 LF3 G12 Slutspel A 1/8 Final Pauldarrak 4 - 1 Gimonäs Umeå IF Tomtebo      
03001300 sö 03/07 08:00 sö 03/07 Gotis 2 B11 Slutspel A 1/8 Final Gimonäs Umeå IF 6 - 5 P IFK Umeå 1      
03005301 sö 03/07 08:45 sö 03/07 Sparbanken Nord 3 G11 Slutspel A 1/4 Final Gimonäs Ume...Diamanterna 1 - 0 Kågedalens AIF      
03007602 sö 03/07 09:30 sö 03/07 Nolia 12 B12 Avslutningsmatcher 1 Avslutningsmatcher 1 Gimonäs Ume...rlshöjd vit 3 - 4 Sandåkerns SK      
03005303 sö 03/07 10:15 sö 03/07 Sparbanken Nord 3 G12 Avslutningsmatcher 2 Avslutningsmatcher 2 Hif/Stein 1 0 - 2 Gimonäs Ume...jd Sofiehem      
03007604 sö 03/07 11:00 sö 03/07 Nolia 12 B11 Slutspel A 1/4 Final Gimonäs Umeå IF 4 - 5 P La Academia      
03005305 sö 03/07 11:45 sö 03/07 Sparbanken Nord 3 G11 Slutspel A Semifinal Asoc. Basko...tbol Eskola 6 - 0 Gimonäs Ume...Diamanterna      
03005004 sö 03/07 12:00 sö 03/07 SCA B14 Avslutningsmatcher 1 Avslutningsmatcher 1 SG-FA Siauliai 1 - 2 Gimonäs Umeå IF      
03001604 sö 03/07 12:00 sö 03/07 Gotis 5 G13 Avslutningsmatcher 3 Avslutningsmatcher 3 Gimonäs Ume...mtebo Svart 0 - 1 Bossekop UL      
03000806 sö 03/07 12:30 sö 03/07 Björklunda 2 G12 Avslutningsmatcher 1 Avslutningsmatcher 1 Piteå IF 4 0 - 2 Gimonäs Umeå IF Tomtebo      
03005705 sö 03/07 13:00 sö 03/07 Storfors 1-Svensk Fastighets G16 Avslutningsmatcher 2 Avslutningsmatcher 2 Älvsby IF 1 - 2 Gimonäs Umeå IF      
03007506 sö 03/07 14:00 sö 03/07 Nolia 11 G13 Avslutningsmatcher 3 Avslutningsmatcher 3 Gimonäs Ume...Tomtebo Vit 2 - 2 Umedalens IF      
03007608 sö 03/07 14:00 sö 03/07 Nolia 12 B12 Avslutningsmatcher 1 Avslutningsmatcher 1 Gimonäs Umeå IF Tomtebo 2 - 2 Elverhøy FK      
03005309 sö 03/07 14:45 sö 03/07 Sparbanken Nord 3 G11 Slutspel A Bronsmatch Vasa IFK 1 - 0 Gimonäs Ume...Diamanterna      
Sparbanken Nord Nordbergs Buss Piteå-Tidningen Värdefullt IQ Nolia Müllers Bil SJ Intersport Umbro martin & servera Piteå Presenterar Norrmejerier Piteortens Chark Leksands Bröd Max Polarbröd Resia Pite Havsbad Scandic SCA Renthall Smurfit Kappa Coop BDX Sporrong Piteå Näringsfastigheter AB GB Glace Gevalia Coca Cola Estrella NKV Newbody Swedish Lapland Sunpine Accidenstryckeriet NLL Live Stage Gallerian Piteå Hotell Kust Max Gallerian Piteå