Detta är resultaten från Piteå Summer Games 2016. Se de senaste resultaten från Piteå Summer Games 2022 här.

Senaste resultat

Piteå Summer Games 2016 börjar
Slut
1/7
2/7
3/7

Finals

  Matchnr Tid Spelplan Grupp Omgång Hemmalag Resultat  Bortalag   Live  
03005110 sön 03/07 15:30 sön 03/07 Sparbanken Nord 1 B10 Slutspel A Final JK Tammeka 1 1 - 2 Niva      
03005111 sön 03/07 16:15 sön 03/07 Sparbanken Nord 1 B11 Slutspel A Final CA Intercups 4 - 0 FC Valmiera/Vidzeme FC 1      
03005311 sön 03/07 16:15 sön 03/07 Sparbanken Nord 3 B12 Slutspel A Final Antiguoko K.E 2 - 0 Justin Haber Academy 1      
03000107 sön 03/07 15:00 sön 03/07 Björklunda 1 11-11 B13 Slutspel A Final FC Valmiera/Vidzeme FC 0 - 2 FK Bodø/Glimt 1      
03002407 sön 03/07 15:00 sön 03/07 LF1 11-11 B14 Slutspel A Final Beisfjord IL 1 - 4 ORPa      
03002507 sön 03/07 15:00 sön 03/07 LF2 11-11 B15 Slutspel A Final FK Bodø/Glimt 1 1 - 2 CEF 18 Tucuman 1      
03002408 sön 03/07 16:00 sön 03/07 LF1 11-11 B16 Slutspel A Final Sortland IL 0 - 2 FC Valmiera/Vidzeme FC      
03005210 sön 03/07 15:30 sön 03/07 Sparbanken Nord 2 G10 Slutspel A Final Oulunsalon Pallo 1 - 0 FC Wimma 06/07      
03005310 sön 03/07 15:30 sön 03/07 Sparbanken Nord 3 G11 Slutspel A Final FC Wimma 0 - 2 Asoc. Basko...tbol Eskola      
03005211 sön 03/07 16:15 sön 03/07 Sparbanken Nord 2 G12 Slutspel A Final Viggbyholms IK Röd 5 - 1 JäPSTuPS YJ 1      
03000907 sön 03/07 15:00 sön 03/07 Björklunda 3 11-11 G13 Slutspel A Final ONS 1 - 0 Hif/Stein      
03000908 sön 03/07 16:00 sön 03/07 Björklunda 3 11-11 G14 Slutspel A Final Pauldarrak 4 - 2 P Myckle IK      
03000108 sön 03/07 16:00 sön 03/07 Björklunda 1 11-11 G15 Slutspel A Final RoPS 2 - 1 Pauldarrak      
03002508 sön 03/07 16:00 sön 03/07 LF2 11-11 G16 Slutspel A Final Pauldarrak 2 - 1 Reinen IL      
  Matchnr Tid Spelplan Grupp Omgång Hemmalag Resultat  Bortalag   Live  
03000810 sön 03/07 15:30 sön 03/07 Björklunda 2 G12 Avslutningsmatcher 1 Avslutningsmatcher 1 Munksund-Skuthamns SK 0 - 2 Assi IF 1      
03001210 sön 03/07 15:30 sön 03/07 Gotis 1 G12 Avslutningsmatcher 3 Avslutningsmatcher 3 Sandviks IK 0 - 0 Merilappi United 2      
03001310 sön 03/07 15:30 sön 03/07 Gotis 2 G12 Avslutningsmatcher 3 Avslutningsmatcher 3 Tana BK 3 - 0 Sirkkakosken Sisu      
03001409 sön 03/07 15:30 sön 03/07 Gotis 3 G12 Avslutningsmatcher 3 Avslutningsmatcher 3 Reinen IL 0 - 2 Bergnäsets AIK 2      
03004310 sön 03/07 15:30 sön 03/07 Nordlunda 1 G12 Avslutningsmatcher 3 Avslutningsmatcher 3 Burträsk FF 0 - 3 Hif/Stein 2      
03004610 sön 03/07 15:30 sön 03/07 Nordlunda 4 G12 Avslutningsmatcher 3 Avslutningsmatcher 3 IBFF 3 - 1 Sandåkerns SK      
03004709 sön 03/07 15:30 sön 03/07 Nordlunda 5 G12 Avslutningsmatcher 3 Avslutningsmatcher 3 Norrsken NIF/RIK 0 - 1 Umeå Södra FF Blå      
03005410 sön 03/07 15:30 sön 03/07 Sparbanken Nord 4 G12 Slutspel A Bronsmatch Pauldarrak 2 - 0 Merilappi United 1      
03005510 sön 03/07 15:30 sön 03/07 Sparbanken Nord 5 B11 Slutspel A Bronsmatch La Academia 2 - 1 Sever      
03007609 sön 03/07 15:30 sön 03/07 Nolia 12 B12 Avslutningsmatcher 2 Avslutningsmatcher 2 Nerskogen IL 1 - 4 Vasa IFK City      
03007909 sön 03/07 15:30 sön 03/07 Strömbacka B12 Slutspel A Bronsmatch FK Bodø/Glimt 2 4 - 1 FC Valmiera/Vidzeme FC      
03008010 sön 03/07 15:30 sön 03/07 Nolia 13 G11 Avslutningsmatcher 2 Avslutningsmatcher 2 Älvsby IF 2 - 1 Gammelstads IF      
03008110 sön 03/07 15:30 sön 03/07 Nolia 14 G12 Avslutningsmatcher 3 Avslutningsmatcher 3 Sunderby SK 2 0 - 1 Myckle IK 1      
03001507 sön 03/07 15:00 sön 03/07 Gotis 4 9-9 G15 Slutspel A Bronsmatch Gammelstads IF 0 - 1 HauPa Juterion      
03001607 sön 03/07 15:00 sön 03/07 Gotis 5 11-11 B15 Avslutningsmatcher 1 Avslutningsmatcher 1 Mälarhöjdens IK 2 - 0 Alviks IK      
03004507 sön 03/07 15:00 sön 03/07 Nordlunda 3 11-11 B14 Avslutningsmatcher 3 Avslutningsmatcher 3 Norrfjärdens IF 1 - 0 Älvsby IF      
03004907 sön 03/07 15:00 sön 03/07 Parken 1 B14 Avslutningsmatcher 1 Avslutningsmatcher 1 FK Landsås 3 - 0 W Alnö IF      
03005007 sön 03/07 15:00 sön 03/07 SCA 9-9 B16 Avslutningsmatcher 1 Avslutningsmatcher 1 FC Kurenpojat 0 - 0 Piteå IF      
03005707 sön 03/07 15:00 sön 03/07 Storfors 1-Svensk Fastighets G16 Avslutningsmatcher 2 Avslutningsmatcher 2 FK Mjølner 0 - 2 Pedersöre FF 1      
03005807 sön 03/07 15:00 sön 03/07 Storfors 2a B14 Avslutningsmatcher 3 Avslutningsmatcher 3 Finnsnes IL 2 1 - 6 KajHa      
03005907 sön 03/07 15:00 sön 03/07 Storfors 3a B15 Avslutningsmatcher 1 Avslutningsmatcher 1 Bossekop UL 0 - 1 Mosjøen IL 2      
03006006 sön 03/07 15:00 sön 03/07 Storfors 4-Prefabmästarna B14 Avslutningsmatcher 3 Avslutningsmatcher 3 Reipå IL 2 - 0 Vasa IFK Blue      
03006107 sön 03/07 15:00 sön 03/07 Storfors 5-ICA Supermarket G14 Avslutningsmatcher 3 Avslutningsmatcher 3 FC Santa Claus/ La Coruna 0 - 1 Malmbergets AIF      
03007307 sön 03/07 15:00 sön 03/07 Nolia 9 B16 Slutspel A Bronsmatch Bossekop UL 0 - 2 FK Mjølner      
03007407 sön 03/07 15:00 sön 03/07 Nolia 10 G16 Slutspel A Bronsmatch IK Grand Bodø 0 - 1 Storfors AIK      
03007507 sön 03/07 15:00 sön 03/07 Nolia 11 B14 Avslutningsmatcher 2 Avslutningsmatcher 2 Notvikens IK 0 - 3 Gammelgårdens IF      
03007707 sön 03/07 15:00 sön 03/07 IVAB Arena-Sjulnäs B14 Avslutningsmatcher 2 Avslutningsmatcher 2 Gällivare SK 0 - 9 Bossekop UL 2      
03000809 sön 03/07 14:45 sön 03/07 Björklunda 2 B12 Avslutningsmatcher 3 Avslutningsmatcher 3 Tervarit Ju... Punainen 1 0 - 4 Nesna IL      
03001209 sön 03/07 14:45 sön 03/07 Gotis 1 G12 Avslutningsmatcher 2 Avslutningsmatcher 2 Viggbyholms IK Vit 1 - 1 FC Nokia      
03001309 sön 03/07 14:45 sön 03/07 Gotis 2 G12 Avslutningsmatcher 2 Avslutningsmatcher 2 Södra United 1 - 0 Storfors AIK 1