Detta är resultaten från Piteå Summer Games 2016. Se de senaste resultaten från Piteå Summer Games 2019 här.

OLS

Spara till din kalender
  Matchnr Tid Spelplan Grupp Omgång Hemmalag Resultat  Bortalag   Live  
01003102 fr 01/07 09:30 fr 01/07 Nolia 5 B9 Grp 4 Piteå IF 1 1 - 4 OLS      
01003005 fr 01/07 11:45 fr 01/07 Nolia 4 B8 Grp 2 OLS Hollanti 2 10 - 1 Bergnäsets AIK 2      
01001305 fr 01/07 11:45 fr 01/07 Gotis 2 B10 Grp 3 Bergnäsets AIK 0 - 2 OLS Hollanti      
01003205 fr 01/07 11:45 fr 01/07 Nolia 6 B8 Grp 3 OLS Hollanti 10 - 0 IFK Arvidsjaur 1      
01002707 fr 01/07 13:15 fr 01/07 Nolia 1 B9 Grp 6 HauPa 1 2 - 2 OLS Ranska 07 Lyon      
01003107 fr 01/07 13:15 fr 01/07 Nolia 5 B9 Grp 7 Norrfjärdens IF 2 0 - 17 OLS Ranska 07 Marseille      
01002810 fr 01/07 15:30 fr 01/07 Nolia 2 B9 Grp 4 OLS 0 - 1 Sävast AIF      
01007211 fr 01/07 16:15 fr 01/07 Nolia 8 B8 Grp 2 Munksund-Skuthamns SK 0 - 10 OLS Hollanti 2      
01002812 fr 01/07 17:00 fr 01/07 Nolia 2 B8 Grp 3 Rosvik IK 0 - 7 OLS Hollanti      
01005113 fr 01/07 17:45 fr 01/07 Sparbanken Nord 1 B10 Grp 3 OLS Hollanti 1 - 5 FK Kedainiai      
01003214 fr 01/07 18:30 fr 01/07 Nolia 6 B9 Grp 6 Jokkmokk SK 1 - 14 OLS Ranska 07 Lyon      
01002714 fr 01/07 18:30 fr 01/07 Nolia 1 B9 Grp 7 OLS Ranska 07 Marseille 6 - 6 RoPs Blue      
02007201 lö 02/07 08:45 lö 02/07 Nolia 8 B9 Grp 6 Älvsby IF 1 0 - 9 OLS Ranska 07 Lyon      
02002801 lö 02/07 08:45 lö 02/07 Nolia 2 B9 Grp 4 OLS 3 - 1 Öjeby IF 2      
02003002 lö 02/07 09:30 lö 02/07 Nolia 4 B9 Grp 7 OLS Ranska 07 Marseille 3 - 1 Kemin palloseura 3      
02005106 lö 02/07 12:30 lö 02/07 Sparbanken Nord 1 B10 Grp 3 Piteå IF 3 1 - 3 OLS Hollanti      
02002807 lö 02/07 13:15 lö 02/07 Nolia 2 B9 Grp 6 OLS Ranska 07 Lyon 11 - 1 Alviks IK 2      
02002907 lö 02/07 13:15 lö 02/07 Nolia 3 B9 Grp 7 OLS Ranska 07 Marseille 14 - 1 Öjeby IF 1      
02003011 lö 02/07 16:15 lö 02/07 Nolia 4 B9 Grp 4 HauPa 2 4 - 1 OLS      
02007211 lö 02/07 17:00 lö 02/07 Nolia 8 B8 Grp 3 Älvsby IF 2 1 - 8 OLS Hollanti      
02005112 lö 02/07 17:00 lö 02/07 Sparbanken Nord 1 B10 Slutspel A 1/16 Final OLS Hollanti 1 - 3 FC Santa Claus Juniorit 1      
02003113 lö 02/07 17:45 lö 02/07 Nolia 5 B8 Grp 2 Älvsby IF 1 2 - 6 OLS Hollanti 2      
02002813 lö 02/07 18:30 lö 02/07 Nolia 2 B9 Grp 6 OLS Ranska 07 Lyon 9 - 1 Piteå IF 3      
02003014 lö 02/07 19:15 lö 02/07 Nolia 4 B9 Grp 7 Piteå IF 2 1 - 4 OLS Ranska 07 Marseille      
03003303 sö 03/07 10:15 sö 03/07 Nolia 7 B8 Grp 2 OLS Hollanti 2 4 - 0 Storfors AIK 1      
03003103 sö 03/07 10:15 sö 03/07 Nolia 5 B9 Grp 4 Södra United 0 - 8 OLS      
03002904 sö 03/07 11:00 sö 03/07 Nolia 3 B9 Grp 7 IBFF 1 - 9 OLS Ranska 07 Marseille      
03005504 sö 03/07 11:00 sö 03/07 Sparbanken Nord 5 B10 Avslutningsmatcher 2 Avslutningsmatcher 2 Öjeby IF 0 - 1 OLS Hollanti      
03003204 sö 03/07 11:00 sö 03/07 Nolia 6 B8 Grp 3 OLS Hollanti 9 - 0 Piteå IF 2      
03002805 sö 03/07 11:45 sö 03/07 Nolia 2 B9 Grp 6 OLS Ranska 07 Lyon 6 - 2 Kemin palloseura 1